2019 -2020 Futbol sezonunda ne Amedspor, ne de Diyarbekirspor şimdiye kadar tam anlamıyla istediğini elde edemedi. Bunun nedenlerini futbolcuların kendilerini yetirince takıma katmamaları, yönetimin yaptırım uygulamaması, kadroda bulunan yetenekli futbolcuların ilk 11’e yada yedeğe dahi alınmamasını sıralayabiliriz.

Amedspor, bugüne kadar çıktığı karşılaşmaların tümünde vasat bir oyun sergiledi, sahada iyi top çeviremedi, organize ataklar geliştiremedi yada ataklarını iyi hesaplayamayan futbolcular, son vuruşlarda etkili olamadı. Bunun sonucunda da bir türlü 3 puanla tanışamadı.

Ziraat Türkiye Kupası’nı bunun dışında tutuyorum. Kupada, Ağrı 1970 karşısında dahi 3 puanı almak çok kolay olmadı. Çünkü vasat bir oyun ile 3. Lig ekibini yenmek çok önemli bir galibiyet olmasa gerek. Anlatmak istediğim Mehmet Budak'ın hocanın futbolcuları böylesine sıradan oynamamalı ve kalitelerini ortaya koymalıdır.

Birde Amedspor’da gol pası atacak futbolcu yok mu Allah aşkına. Sürekli çalım- çalım nereye kadar… Kolektif futbol ve kıvrak zekalarını oyunla birleştirecek futbolcular, küçük-büyük demeden tüm rakiplerle sürekli olarak galibiyete odaklanmalıdır.

En önemlisi de, Amedspor’un gol atma sıkıntısını artık sonlandırması gerekiyor. Kısır oyun tarzı son bulmalı ve oyunu rakip sahaya yıkarak sürekli gol aramalı ve de sonuca gidilmelidir.

Futbolculara artık kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor. Bu konuda yönetim açıklama yaptı ve bunun takipçisi de olacağız. Sonucu da hep birlikte göreceğiz.

Bu arada Amedspor taraftarı yense de, yenilse de her zaman takımının yanında yer aldı, alıyor. Elbette bundan sonra da bunu göstermeye devam edecektir.

Diyarbekirspor daha iyi olmalı

Diyarbekirspor gelince; ligdeki yükselişini geçen Pazar gününe kadar sürdürdü. Ziraat Türkiye Kupası’nda Eskişehirspor’u yenerek büyük moral depoladı.

Takımda oyun bütünlüğünü sağladın da başarı elde ediliyor ve bize bunu Eskişehir karşısında gösterdi. Sürekli olarak oyun planı ve taktiği iyi kurulmuş bir ekip izlenimi vermek gerekiyor taraftara. Bu tarzda gider ise üt liglere çıkması için bir engel görülmüyor. Karşılaşmada oyunu genişletmede kanat açmak iyi bir futbol tarzı olabilir.

Genç oyuncuların oyuna olan katkıları iyidir. Bunun süreklilik arz etmesi gerekiyor. Bunu yaşayarak, karşılaşmalarda göreceğiz. Kıran kırana mücadele de üstün olan takım puanları alır ve hedefine ulaşması için engel kalmaz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol