Amedspor taraftarları, hem galip geldiler, hem de yıktılar!

İlk kez bir lig maçı için Amed Sportif Faaliyetlerinin iç saha karşılaşmasına ev sahipliği yapan Yeni stadyumda bazı holigan taraftarlar koltuklara bile bile zarar vermesi gerçek spor severleri çileden çıkardı. Amed SF'nin 3-0 galip geldiği karşılaşmada bazı taraftarların zıplaması, bazılarının ise bile bile koltukları kırması sosyal medyada da sert tepkilere neden olurken, Amed SF. Futbol Disiplin talimatının 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildiği öğrenildi.

11:10:35 | 2018-12-05
-- Adversting 5 --

 Sedat IRMAK

Yapımı 4 yıl süren Türkiye'nin en modern stadlarından biri olan 33 Bin kişilik modern stadyumda maç oynanmasının gecikmesi nedeniyle sosyal medyadan günlerce eleştiri konusu olurken, yapılan stadyumda koltuklar bazı holigan taraftarlarca  paramparça edildi. 

 

Amed SF'nin 3-0 galip geldiği karşılaşmada bazı taraftarların zıplaması, bazılarının ise bile bile koltukları kırması sosyal medyada da sert tepkilere neden oldu.

 

Sevgi değil, zarar

Üstelik stadyum ve koltuklara verilen zararların Amed SF ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği her türlü zarar ev sahibi durumundaki Amed SF kulübünden telafi ediliyor. Yaşanan olayın sevgi, destek veya taraftarlık değil, göz göre göre kulübüne zarardan başka birşey olmadığı öğrenilirken, stadyumun sorumluluğu, maç için stadı kiralayan kulübün hanesine eksi olarak yansıyor.

 

PFD’ya sevk edildi

Ayrıca Amed SF'nin geçtiğimiz hafta sonu evinde konuk ettiği üstelik 3-0 galip geldiği Bodrum Belediyespor karşılaşmasında taraftarlarının "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi, buradan da kulübe ayrıca para ceza geleceği yüksek ihtimal. Takımına destek olancam diye koltuklara ve stada verilen zararlar kat be kat fazlasıyla zararın karşılanacağı öğrenildi.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü