Çocuklar üzerinde her kesin etkisi vardır, ama en büyük etken anne ve babadır. Çocuklar en çok ebeveynlerini örnek almaktadır. Onlar gibi olmak, onların yaptığını yapmak, kısaca yaşamın tüm alanlarında örnek olarak kendilerine almaktadırlar.

Bir çocuk doğduğunda masumdur, günahsızdır, henüz göz kapaklarını açarken karşısında anne ve babası vardır. Anne karnında 9 ay 10 gün gibi bir zaman kaldıktan sonra, dünyaya gözlerini ilk açtıklarında yanlarında anneleri vardır.

Evet,  bu nedenle annelerin yeri çocukların yanında ayrıdır. Anne çocuklarla hem anne, hem baba, hem kardeş, hem arkadaş, kısaca çocukla anlaşan tek kişidir, onu anlayan, ona çözüm yolunu gösterendir.

Babalar da anneleri kadar olmasa da, görevlerini yerine getiriyorlar. Ancak annelik çok kutsal bir görevdir. Anne olmazsa bizde olmayız. Ama bunun günümüzde artık kıymeti bilinmemektedir. İnsanlar annelerin kıymetini bilememektedir.

Anneye el kaldırılmakta, saygı ve sevgi de bulunmamakta, hatta anneler toplumun gözü önünde katledilmekte, kimse annelere kaldırılan elleri kıramamaktadır. Sahi biz nereye doğru gidiyoruz, bunu bilen var mı?

UNUTULMAMALIDIR Kİ, ANNE Kİ PEYGAMBER DOĞURANDIR!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol