Evet; gerçekten de bu ne ya böyle bir oyun olur tarzı olur mu hiç?

Diyarbakır'ın nüfusu 2 milyona yaklaşıyor. Evet, profesyonel olarak iki tane futbol takımı 2. lig ve 3. ligde bulunmaktadır. Bunlar Amedspor ve Diyarbekirspor'dur.

Bu iki takım da bu sene taraftarları ve en başta şehirde yaşayan daha sonra bu iki takımın renklerine gönül veren, tüm taraftarları çileden çıkarmak için sanki ellerinden geleni yapmaktadırlar. Ortaya çıkan sonuçlar bunu gösteriyor.

Böyle bir oyun tarzı olur mu hiç ya kardeşim. Bırakın artık bahane bulmayı… Amedspor tarihi fark yedi. 5 gol ya az olmuş bence, adamlar oyun oynuyor, Amedspor ne yapıyor, bunun hesabının yapılması gerekiyor ve yönetim daha önce aldığı kararlar neden uygulanmıyor?

Amedspor’un, Tarsus deplasmanında oynadığı vasat oyun şekliyle, bizim yüzümüzü kızartacak bir sonuç aldı. Bu sonucu alacağına sahaya çıkmazsan şayet 3-0 hükmen mağlup olurdun, o kadar da masraf yapmazdı Amedspor.

Bahanelere sığınmadan artık yönetimin biran önce aldığı kararları birbir uygulaması gerekmektedir.

Daha önce nasıl canla başla Amedspor oynadı ise bugünde oynayacak gücü vardır. Peki, bu güç neden ortaya çıkmıyor, ya da çıkarılmıyor? Küme düşme hattına yakınlaştığı aşikardır Amedspor’un. Şayet bu tarz ile futbolcular devam ederseler küme düşme kaçınılmazdır artık.

Şehrin diğer takımı Diyarbekirspor ise kendi evinde yenildi. Diyarbekirspor oyunda sanki yok, taraftar kendi taraftarı değil, 12. adam sahada yok gibi oynuyor, böyle bir oyun tarzının kabul edilmeyeceğinin bilinmesi gerekiyor. İnsanlar maça geliyor, takımlarını destekliyor 90 dakika boyunca, susmadan seni destekliyor, motive ediyor, ama sen ne yapıyorsun futbolcu kardeşim 12. adam arkanda daha ne istiyorsun? Hadi hoca kötü idi gitti, kaleci kötü idi gitti, peki sen ne alemdesin…

Artık Diyarbakır takımları kendilerine gelmeliler, silkelenip, biz ne yapıyoruz, koca şehir arkamızda ama biz bunun hakkını veriyor muyuz, yoksa bana ne anlayışı ile hareket etmeye devam mı edilecek, bunu bize zaman gösterecektir, ama bu haliyle şehrin iki takımı da bizlere umut vermiyor, tam tersine bizleri stres içerisine sokuyorlar. Böyle futbol oyunu olmaz ya oynayın, yada söyleyin bizden bu kadar, bu şehrin insanlarını futbol anlamında kahretmenizin hakkının olmadığını bilmelisiniz…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol