ÇOK ŞÜKÜR 6 PUANLI HAFTAYI HATIRLADIK…

08:19:15 | 2018-10-10
Özgür BÜYÜK
Özgür BÜYÜK      spor21.net@gmail.com

 

Uzun bir zamandır iki takımımızın 6 puan aldığı bir haftayı yaşamamıştık. Bu hafta hem oynanacak rakiplerin durumu, hem de takımlarımızın kazandığı ivmelere güvenerek, çok şükür bu isteğimiz gerçekleşti. 

Hem Amedspor, hem de Diyarbekirspor kısmen kendilerine göre çok zayıf rakiplerle oynamasına rağmen, futbolun sürprizlerinin de olduğu unutulmadan oynanması gerekliliğinin iyi anlaşıldığı maçlar sonunda Amedspor hem averajını düzeltti, hem de son iki haftada aldığı 4 puanı perçinledi.

Sahaya çıkan kadronun hırsı isteği ve rakibe ciddiye alması takımın artıları iken, her zaman ki seyirci desteği de sıkıntılı süreçte çok önemliydi.

Gözler artık 13 Ekim’de yapılacak seçimlere çevrilen Başkan Nurullah Edemen’in aday olmayacağı süreçte, bir aday çıkar mı, projeleri ile ikna edici olur mu, bekleyip göreceğiz. Amed takımın da oyun anlamında bu çok iyiydi.

4 maçlık önemli seride (3 maçın içerde olduğu unutulmamalı) tahminimce alınması gereken 10 puanın ilk 3’ü alındı. Bu anlamda çok zorlu geçeceğini düşündüğüm Sakarya maçında alınacak puan önemliyken, 3 puan ise Play-Off’un konuşulduğu lig de liderlik için büyük değerlidir.

Diyarbekirspor’un Buca deplasmanındaki maçını izleyemesek de en güzeli, iki haftada alınan 6 puanın yeni hoca ile alışma döneminde önemliydi diye düşünüyorum.

Son 5 sezonda alınamayan üst lig hayalinin, yeni sezonda da ertelenmemesi için öncelikle sabır, daha sonra seyirci anlamında stadın daha fazla dolması ve birliktelik ile kazanabileceği artık aşikardır.

Bu hafta alınacak 3 puan ile her hafta sürprizlerin olduğu grupta, daha sonra yapılacak üst üste iki deplasman için de bir veri ve güven yaratacağı, takımımızın bu zorlu maçları daha rahat ve etkili oynayacağına inanıyorum.

Başka bir yazı da görüşmek üzere esen kalın sporla kalın.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü