Demirtaş hapisten konuştu: Oyunuzu kendinize verin

Telefondan seçmenlere seslenen Demirtaş, 'Biliyorum binlerce Demirtaş şimdi tarlalarda, maden ocağında, derste, meydanlarda, şantiyede, grevde' dedi. Demirtaş, oyunuzu kendinize verin dedi.

10:23:59 | 2018-06-07
-- Adversting 5 --

 

 HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın sosyal medya üzerinden görüntülü ve sesli mitingi başladı.

Demirtaş, miting öncesi Twitter hesabından “Herkese günaydın. Sanırım dünyada ilk kez, bir cumhurbaşkanı adayı cezaevinden miting konuşması yapacak. HDP sosyal medya araçlarından sizlere sesleniyorum. Görüşmek üzere..." demişti.

Demirtaş, eşi Başak Demirtaş'la telefondan yaptığı görüşmeyle seçmenlere seslendi:

Haftalık 10 dakikalık telefon görüşmesi için Başak Demirtaş'ı arayan Selahattin Demirtaş, "Kendimi şanslı hissediyorum; telefonda eşine propaganda yapabilen tek aday benim" dedi.

'Elim kolum bağlıyken hükümetin iftira kampanyası devam ediyor'

"Farzedin ki mitingdesiniz" diyen Demirtaş şunları söyledi:

"Öncelikle sesimin ulaştığı her yere, herkese yürek dolusu selamlarımı gönderiyorum. 20 aydır burada yasadışı bir şekilde hukuksuz bir kararla adeta siyasi bir rehine olarak tutuluyorum. Bugüne kadar ben ve arkadaşlarım hakkında hiçbir şekilde adil bir yargılama yapılmadı. Bütün mahkemelere siyasi baskılar uygulanarak hukukun üstünlüğü ilkesi açıkça ihlal edildi. Bununla birlikte elim kolum bağlıyken her gün televizyonlarda gazetelerde hükümet yetkilileri bana yönelik iftira kampanyalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Cevap hakkımı kullanmam bile mümkün değilken, her türlü karalamayı yaparak siyasi tezgahlarını sürdürüyorlar.

'Bugün artık ülkenin tamamı adaletsizliğin mağduru'

Ancak sizler bütün gerçeklerin farkındasınız. Bunu biliyor ve görüyorum. Benim durumum sadece bir örnektir. Bugün artık ülkenin tamamı yurttaşlarımızın tümü adaletsizliğin mağduru haline gelmiş durumdadır. Adaletsizlik sadece adalet saraylarında yaşanmıyor. Hastanelerden üniversitelere, tarlalardan fabrikalara, devlet dairelerinden sokaklara kadar her gün, her yerde herkese karşı adaletsiz uygulamalara tanıklık ediyoruz.

'Devletin işi yurttaşlarını korkutmak değil'

Türkiye bir bütün olarak yarı açık cezaevine dönüştürüldü maalesef. Bununla tam bir korku toplumu, korku imparatorluğu oluşturmak istiyorlar. Oysa devletin işi yurttaşlarını korkutmak değil hizmetkârı olmaktır. Fakat son yıllarda yaşanana anti demokratik uygulamalar, Türkiye toplumunu dünyanın en mutsuz en karamsar halkına dönüştürdü. Ülkemiz kendi içinde kamplara, kutuplara ayrıştırılıp paramparça edilirken dışarda da yalnızlaşıp, itibarsızlaşan bir duruma getirildi.

'Hiç birimiz böyle bir yönetimi hak etmiyoruz'

 

Elbette hiçbirimiz böylesi kötü bir yönetimi hak etmiyoruz. Dünyanın en güzel, en zengin toprakları üzerinde yaşayan yurttaşlar olarak. Ne mutsuzluğu ne de yoksulluğu asla hak etmiyoruz. Bu bizim kaçınılmaz kaderimiz değil, buna mecbur ya da mahkum değiliz.

'Mutlu ve özgür bir yaşamı inşa edebiliriz'

Şimdi hep birlikte el ele verip geleceğin demokratik Türkiye'sini, yeni yaşamını, mutlu ve özgür bir yaşamı inşa edebiliriz. Değerli kardeşlerim bugün umutsuz olmanın, yılgınlığın, korkmanın zamanı değildir. Ülkemizin bütün sorunlarını barışarak, dayanışarak, birlik içinde çözebiliriz. Hiçbir yurttaşımızı düşman gibi görmeden, ötelemeden, örselemeden yürek yüreğe verip büyük bir kardeşlik ülkesi olacağız.

İnsanlarımızı partilerine göre, kimliğine, mezhebine, cinsiyetine göre ayırmayacağız. Devlette tam demokrasi ve hukukun üstünlüğünü egemen kılacağız. Devlet hepimizin devleti, ülke hepimizin ortak vatanıysa herkese adil ve eşit davranan bir yönetim oluşturmak da bizim boynumuzun borcudur. Kimse kendini üvey evlat gibi hissetmesin, kimse ayrımcılığa uğramasın diye, 81 milyonu kucaklayacak yepyeni bir politikayı hayata geçireceğiz.

'Ülkemizi bu utançtan kurtaracağız'

Zengin topraklarımızdan, denizlerimizden, tarihi ve kültürel mirasımızdan tam kapasite yararlanacağız. Betona ve gereksiz inşaatlara değil toprağa, emeğe, alın terine, üretime, bilime yatırım yapacağız ve bu yoksulluğu mutlaka yeneceğiz. Türkiye gibi zengin bir ülkede sefalet içinde yaşamaya mecbur bırakılanların utancı ülkeyi yönetenlere aittir. Ülkemizi bu utançtan mutlaka kurtaracağız.

'Demirtaş tarlada, atölyede, meydanlardadır'

Hepimiz şimdi daha umutlu, daha heyecanlı, daha coşkulu bir tempoyla seçimlere hazırlanıyoruz. Ben burada dört duvar arasındayım ama biliyorum ki binlerce Demirtaş şimdi tarlalardadır, çapadadır, fındıktadır. Demirtaş şimdi maden ocağında, atölyededir. Derste, anfide, meydanlarda, alanlardadır. İnşaatta, şantiyede, grevde direniştedir Demirtaş. İşten atılmıştır. İşsizdir, yoksuldur Demirtaş. Gençtir, kadındır, çocuktur. Türk’tür, Kürt’tür, Çerkes’tir, Pomak’tır, Boşnak’tır. Alevi’dir, Sünn’dir ama ille de ümitlidir, coşkuludur. Halaydadır, govenddedir, horondadır Demirtaş.

'Sizsiniz Demirtaş'

Edirne'de hücrede tutulan değil, sizsiniz Demirtaş. Kendinize güvenin. Kendinizi onurlandırın.

Kendinize verin oyunuzu. 1 oy HDP'ye 1 oy Demirtaş'a deyin.

'Bir oy çok şey değiştirir'

Unutmayın, bir oy çok şeyi değiştirir. Senle değişir güzel kardeşim. Şimdi, daha güzel günler adına değişim zamanıdır. Haydi birlikte yapalım, birlikte kazanalım.

Hepinizi en sıcak duygularımla, özlemle, hasretle selamlıyorum. Mutlaka kazanacağız ve özgür günlerde mutlaka görüşeceğiz. Hoşça kalın." (AJANSLAR)

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :   Demirtaş hapisten konuştu: Oyunuzu kendinize verin

Tümü