Diyarbakır Yerel Medya Derneği yöneticileri bu kez Bismil’de

Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin, ilçe gezileri devam ediyor. Bu kez Bismil’e ziyaret gerçekleştiren dernek üyeleri, meslektaşlarının sorunlarını dinledi, yetkililere ziyaret gerçekleştirdi.

13:29:00 | 2018-07-11
-- Adversting 5 --

 

Sedat IRMAK

DİYARBAKIR Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin, ilçelerdeki gazetelere destek ziyareti devam ediyor. Dernek yöneticileri bu kez Bismil ilçesinde bulunan gazetelere destek ziyareti gerçekleştirdi.

 

Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özbay, Başkan Yardımcıları Mesut Figançiçek ve Ercan Akkar, Genel Sekreter Sadık Kaplan, Sayman Aytekin Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dalgıç, Bismil’de yayın yapan Bismil Haber ve Bismil Gazetesi Kurucu Başkanı Musa Çelebi ve gazete çalışanlarını ziyaret etti.

 

Diyarbakır Yerel Medya Yönetim Kurulu üyeleri, Çelebi ve gazete çalışanlarıyla sorunlar ve mesleki konularda görüş alışverişinde bulunarak, daha sonra Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel’i makamında ziyaret etti.

Zor şartlarda görev yapıyoruz

Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özbay, gazete ve gazetecilerin kamu görevi yaptığını ve bu görevi çok zor şartlarda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yazılı basının yanı sıra karasal yayın yapan televizyonlarında sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, kentlerin, ilçelerin birer markası olan yerel medyanın, yerel dinamiklerden gerekli desteği görmesi gerektiğini belirten Özbay, şöyle dedi:

“Gerçekten zor şartlarda görev yapıyoruz. Kentlerde ve ilçelerde yaşayanlar, haberleri büyük ölçüde yerel medyadan takip ediyor. Zor bir süreçten geçmiş olsak bile yerel medyaya olan güven daha fazladır. Çünkü yereldeki gazeteciler, haber ve haber kaynaklarıyla direk muhataptır.”

Özbay, Diyarbakır Yerel Medya Derneği’nin önemli bir misyon yüklendiğini ve güç birliği yaparak sorunları aşmada daha güçlü olmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi. 

Desteğimiz her zaman olacaktır

Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu üyelerini dikkatle dinleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, yerel medyanın böylesi güzel bir oluşumun içine görmesinin önemli olduğunu kaydederek, şöyle dedi:

“Görev yaptığım her yerde yerel medya ile birlikte çalıştım. Yerel medyaya desteğimiz mevzuat çerçevesinde her zaman olacaktır. Yerel medya bizim gözümüz kulağımızdır. Yaptıklarımız ve yapacaklarımızın yanı sıra eksiklerden haberdar olmamızı sağlıyor. Dolayısıyla Bismil’deki sivil toplum kuruluşlarından, esnaf tüm vatandaşların yerel medyayı desteklemesi gerekir.”

Yüksel, Bismil’e kısa bir süre önce atandığını, kendisinden önce başlatılan işleri tamamlamaya çalıştıklarını, özellikle Bismil’in kentsel dönüşümden faydalanması için girişimlerinin sürdüğünü söyledi.

Bismil Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaret

Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra Bismil İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kılıç’ı ziyaret etti. Kılıç’dan ilçedeki eğitim öğretimin durumu hakkında bilgi aldı.

Şube Müdürü Kılıç, Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu üyelerine müdürlüklerinin hazırladığı ve öğrencilerin mektuplarının yer aldığı kitap ile yıl boyunca gerçekleştirilen etkinliklerin toplandığı dergi armağan etti.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü