DİYMED, Çalışan Gazetecilerin gününü kutladı

Diyarbakır Yerel Medya Derneği (DİYMED) Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özbay da, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Özbay mesajında, “İletişimin en etkili kanallarından olan basının, halkın haber alma özgürlüğünün temsilcileri olan meslektaşlarımızın bu değerli ve meşakkatli mesleklerinde başarılar dileriz” dedi.

13:24:21 | 2019-01-09
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

Gazetecilerin sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın kabul edilerek 10 Ocak 1961 günü Resmi Gazetede yayımlanması üzerine, her yıl “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmasının yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

 

Diyarbakır Yerel Medya Derneği (DİYMED) Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özbay da, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

DİYMED yönetimi adına açıklama yapan Başkan Taner Özbay, günümüzde gazetecilerin en zor dönemlerden birini yaşadığına dikkat çekerek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Fedakarca çalışarak, kamuoyunu aydınlatmak, bilgilendirmek; demokratik, hür bir ülke olmamız adına hizmet veren, kentimizdeki gelişmeleri ve sorunları gündeme taşıyarak destek olan tüm meslektaşlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız. İletişimin en etkili kanallarından olan basının, halkın haber alma özgürlüğünün temsilcileri olan meslektaşlarımızın bu değerli ve meşakkatli mesleklerinde başarılar dileriz.”

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü