Ebedinoğlu: Bayram alışverişinizi yerli esnaftan yapın

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşların alışverişini yerli esnaftan yapılması yönünde çağrıda bulundu. Ebedinoğlu, “Bayram alışverişinde Diyarbakır’ın ekonomisinin güçlenmesi adına, vatandaşlarımız AVM veya cep marketler yerine esnafımızı tercih ederek yerli esnafımıza sahip çıkalım” dedi.

23:14:51 | 2018-06-12
-- Adversting 5 --

 

 

 

Sedat IRMAK – ÖZEL HABER

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada Diyarbakır halkının Ramazan bayramı alışverişini yerli esnaftan yapması çağrısında bulundu.

Bayramların, milli ve manevi değerleri pekiştiren, toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularını artıran, sevgi ve saygı ruhunun güçlendiği istisnai günler olduğunu dile getiren DESOB Başkanı Ebedinoğlu, “Bu mübarek günlere hak ettiği değeri vererek önemine uygun şekilde yaşamalı ve tüm güzellikleriyle yaşatarak gelecek nesillere aktarmalıyız” dedi

“Esnafımıza sahip çıkalım”

Ramazan Bayramı dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da alışveriş hareketliliğinin arttığını belirten DESOB Başkanı Ebedinoğlu, “İnsanların daha çok yardımlaştığı ve hediyeleştiği bayramlarımız bu yönüyle de küçük büyük demeden tüm esnafımızın yüzünü her zaman güldürmüştür. Her bayramda olduğu gibi bu bayram da esnafımız bayram için gerekli hazırlıklarını yaptı ve vatandaşlarımızı bekliyor. Kıymetli Antalyalılar, hızla çoğalan büyük firmalar karşısında esnafımız rekabet gücü bulamamaktadır. Bayram alışverişinde Diyarbakırlı yerli esnafımızın ekonomisinin güçlenmesi adına, AVM veya cep marketler yerine yerli esnafımızı tercih ederek esnafımıza sahip çıkalım” diye konuştu.

“Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz”

Nasıl ki tüketicilerin esnaf sanatkarı tercih etmelerini istiyorsak, aynı şekilde esnaf sanatkarlar da birbirlerinden alışverişi tercih etmeli diyen DESOB Başkanı Ebedinoğlu, “Bakkal komşusu manavdan, manav mahallesinin kasabından alışveriş etmeli, ilk önce kendi aramızda birlik beraberliği sağlamalıyız. Ahilik geleneğimizden gelen yardımlaşma dayanışma, duygumuz bu sayede güçlenecektir. Ahilik geleneği de bize bunu emreder. Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz" şeklinde konuştu.

 

 

 

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü