Ensarioğlu: “Aday değilim, ama vicdanen çok rahatım”

Doğan 21 Fm’de yayınlanan ve Güneydoğu Ekspres Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Akkar ve Tv21 Genel Yayın Yönetmeni Taner Özbay’ın hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru programına katılarak soruları yanıtlayan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “Bizler Diyarbakır’ın hizmetlerini takip etmede gayette muktedirdik, Diyarbakır’a çokta iyi hizmet ettiğimiz kanaatindeyiz. Bugün ben aday değilim ama vicdanen çok rahatım” dedi.

13:20:56 | 2018-06-07
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

 

DİYARBAKIR - 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’de liste dışı kalan ve ismi çokça konuşulan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Doğan 21 Fm’de yayınlanan ve Güneydoğu Ekspres Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Akkar ve Tv21 Genel Yayın Yönetmeni Taner Ozbay’ın hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru programına katılarak soruları yanıtladı.

 

“Bizler konuşulmak için bir şey yapmadık”

“Çok konuşulduğumuz çok önde olduğumuz zaman her zaman eleştiriler de dile gelir ve her zaman sizden beklenir olduğunu” belirten Ensarioğlu, “Çok konuşulmanın dezavantajları muhakkak ki var, ama avantajları da vardır. Bizler konuşulmak için bir şey yapmadık.16 yıl il başkanlığı yaptım ve Sivil Toplum Kuruluşlarında yıllarca Diyarbakır’da keyifle görev yaptım. Benim en çokta keyif aldığım Sivil Toplum Kuruluşları’nda yaptığım çalışmalardır. Çünkü sivil toplumda çalışma yaptığınız zaman daha bağımsız, daha tarafsızsınız ve daha güçlüsünüz. Partide bulunduğunuz zaman, parti hukuku her zaman sizi bağlıyor. Diyarbakır sivil toplumda olmak çok kolay değildir. Buradaki sivil toplumun da çoğu çokta sivil değil ve çokta tarafsız değildir. Ama bizler burada görev yaptığımız süre içerisinde aynı anda 7 veya 8 sivil toplum kurumunun yönetim kurulundaydık. Bu kurumlarda ya üyeydim ya kurucusuydum yada yönetimindeydim. Bu kurumlarda görev yaptığım zaman dilimi içerisinde parti il başkanı olmama rağmen, sivil toplumda yaptığım görevde hiçbir zaman partimin görüşünü ve partimi bir tarafa bırakıp tarafsız olmaya gayret gösterdim” dedi.

 

‘Aday değilim ama vicdanen çok rahatım’

Bu yapı içerisine baktığınız zaman çokta güçlü isimlerden her zaman rahatsız olunur ve kendi önleri açılsın diye bazı insanlar güçlü insanların gelmesini istemezler. Geçmişe bakmak gerekir ise muktedir olmadık mı, yapılan hizmetlerde çokta iyi olduk. Muktedirlik atamalardan kasıtsa benim böyle bir derdim yok. Kendi adamlarımı, kendi yakınlarımı ve kendi akrabalarımı müdür yapayım atiyim burayı ele geçireyim gibi bir derdim ve siyasi anlayışım yok. Bu siyasi anlayışlarda köhlenmiş ve zamanı geçmiştir artık. AK Parti içerisinde de böyle bir anlayış yok zaten. Yani AK Parti’de herhangi bir vekilin bütün yakınlarının hakimiyetinin sağlanmasına göz yumulmaz, müsaade edilmez ve AK Parti’de eski siyasi tarzda bir siyaset anlayışı yoktur, daha modern tarzda bir siyaset yapmak vardır. Bizler Diyarbakır’ın hizmetlerini takip etmede gayette muktedirdik, Diyarbakır’a çokta iyi hizmet ettiğimiz kanaatindeyiz. Bugün ben aday değilim ama vicdanen çok rahatım. Bir siyasetçi dönüp memleketinde başı dik gezebiliyor ise bu çok önemli bir şeydir. Başını yastığa koyduğu zaman, ‘Ben bunu da yapmalıydım, bu eksikliği niye yaptım’ diyor ise bu yanlıştır. Ama ben sözümü sakınmadığımı bütün Türkiye ve Diyarbakır bilir” şeklinde konuştu.

 

“Ben listede yokum davasında hiç olmadım”

AK Parti listelerine tepki olduğu yönündeki iddialara ilişkinde konuşan Ensarioğlu, “Her seçim öncesi ve her listeler açıkladığında kendini listede görmeyenler bir tepki gösterirler. Kendisi listede olmayanlar her zaman eleştiriler. En iyi listeyi de yapsanız mutlaka ben yok um denir. Benyok isem herşey boş diyen çok. Ben şahsen kendim neden listede yokum davasında hiç olmadım, Allah korusun hiç olmamda. Ben niye yokum tepkisi bende olmaz. Hiçbir makam ömür boyu sürmez, yok isek yokuz ve öyle uygun görülmüştür” diye konuştu.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :   Aday değilim ama vicdanen çok rahatım

Tümü