Erdoğan: Yargının alanına ben giremem

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "ByLock, Mor Beyin, bütün bunlar bizim tasarrufumuz dışında, yargının elinde olan şeyler. Dolayısıyla yargının alanına ben giremem, yargının da benim alanıma girmesini istemem" dedi.

10:28:08 | 2018-06-07
-- Adversting 5 --

 

Erdoğan, partisince Ofis Yolu Caddesi'nde düzenlenen Ereğli ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, 24 Haziran'dan sonra Türkiye'de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

Her ne kadar CHP'nin adayı gidip bir tanesini cezaevinde ziyaret ediyor, demek ki Sayın Muharrem'in türbesi orası. Oradan ziyaret edip de ne alacaksın? Kim bu adam? Sokağa dökülün deyip de benim 53 Kürt kardeşimi öldürenlerin faili değil mi? Onu ziyaret ediyor. Normaldir. Çünkü bunlar Ankara'dan İstanbul'a kol kola gitmediler mi? Şimdi de çıkmış milletin karşısında oy istiyor. Bay Kemal de aynı, bay İnce de aynı.

Şimdi ince ince bir şeyler yapmak istiyorlar. Benim şu anda Afrin'de terör örgütlerine karşı mücadele veren o kahraman komutanımıza kalkıp da edepsizce, ahlaksızca saldıran bu kişiyle bunlar ele ele verdi. Ve ne dedi; 'Apoletlerini sökeceğim'. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Benim milletim sana yol verecek mi? Sen bir defa bu ülkede, bu hukuk devletinde bu işlerin nasıl yapıldığının farkında bile değilsin. 'Sen apoletleri sökersin de ben sökemez miyim?' diyor. Bay Muharrem, ben sökmedim apoletleri, yargı söktü, yargı.

'İdam' sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda yargı devam ediyor. Bu yargı süreci içerisinde biz bir hukuk devleti mensubu olarak, yargı böyle bir konuda parlamentonun verdiği karar bu olursa, bana geldiğinde ben bunu onarım dedim. Çünkü biz, değerler silsilesi içinde kanı yerde bırakmayız" karşılığını verdi.

'Sıra kandil'de, Sincar'da'

'Afrin'de 4 bin 500 teröristin etkisiz hale getirildiğini' söyleyen Erdoğan, "Kaçtılar mı? Şimdi sıra Kandil'de, sıra Sincar'da. Benim ülkemi taciz, tehdit eden kim olursa olsun onların üzerine gideriz, gideceğiz. Artık o CHP'nin Türkiye'si yok. Artık AK Parti'nin iş başında olduğu bir Türkiye var. Biz beşer planında kimsenin önünde eğilmedik. Biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik" diye konuştu.

'Sandıkları CHP'nin o yanındakilerin kafasına geçirmemiz lazım, demokratik bir şekilde'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asıl cevap ne zaman? 24 Haziran'dan sonra. Benim sizden isteğim şu; madem ki tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik, o zaman şimdi bak Cumhur İttifakı var ve bu Cumhur İttifakı ile beraber sandıkları biz bu CHP'nin o yanındakilerin kafasına geçirmemiz lazım, demokratik bir şekilde" dedi.

'Bunların hepsi yargı meselesi, kusura bakmayın'

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir vatandaşın "Mor Beyin mağduruyum" diyerek seslenmesi üzerine, "Mor Beyin, ByLock, bunların hepsi yargı meselesi, kusura bakmayın. Yargıda verilen karara bizim müdahale yetkimiz yok. Eğer yargı böyle bir karar vermişse vermiş, vereceğimiz bir karar yok. Bunlar ByLock, Mor Beyin bütün bunlar bizim tasarrufumuz dışında, yargının elinde olan şeyler. Dolayısıyla yargının alanına ben giremem, yargının da benim alanıma girmesini istemem" karşılığını verdi.

Gençlere "Bunları arkadaşlarınıza anlatın" diye seslenen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

'CHP ilk uçak fabrikasını gaz ocağı fabrikasına çevirdi'

Meşhur bir Nuri Demirağ vardır, bilir misiniz? Türkiye'de ilk defa uçak yapan insan. Bunun uçak yapmasını o CHP'nin ağalarından İnönü hazmedemedi ve daha sonra bunlar ne yaptılar, biliyor musunuz? Bunun uçak fabrikasını gaz ocağı fabrikasına çevirdiler. Bunlar bu. Şimdi çıkmışlar konuşuyorlar. Ne konuşuyorsunuz? Sizi biz tanırız. Çıkmış 'birinci köprüyü Demirel yaptı, ikinciyi Özal yaptı' diyor. 'Üçüncüyü' benim ismimi veremiyor tabi, 'Erdoğan yaptı', 'dördüncüyü de ben yaparım' diyor. Sen yapamazsın, senin aklın bunları basmaz.

Sen çırak bile olamadın, çırak. Kendi genel başkanına ne diyor? 'Bir girdin olmadı, iki girdin olmadı, üç girdin olmadı, dört girdin olmadı, beş girdin olmadı, olmadı, olmadı, olmadı, çekil' diyor. Düşünebiliyor musun? Bay Kemal de ne yaptı? Ona 'gel bakalım Muharrem' diyor. Niye? Çünkü diyor ki bunu kendi başına bela olmaktan defedip ondan sonra yola daha rahat gitmek istiyor ama 24 Haziran'da benim milletim ikisinin de biletini kesecek. Ben buna inanıyorum. (AJANSLAR)

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :   Erdoğan: Yargının alanına ben giremem yargının da benim alanıma girmesini istemem

Tümü