Mızraklı denetimlerini sürdürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Büyükşehir Belediyesi daire başkanlıkları tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon, Park ve Bahçeler ile Sosyal Hizmetler daire başkanlıklarının yürüttüğü çalışmaları denetleyen Eşbaşkan Mızraklı, çalışmaların seyri hakkında birim amirlerinden bilgi aldı.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının eski Siverek Yolu’nda yürüttüğü sathi kaplama çalışmasını kontrol eden Mızraklı, yapılan çalışma ile güzergahta yaşayan yurttaşların oluşan tozlardan kurtulduğunu açıkladı. Sathi kaplama çalışmaları ile birlikte kavşak ve refüjlerde çiçeklendirme çalışmalarının da başlatılacağını söyleyen Mızraklı, yolda geçen yurttaşlarla da görüşerek sorun ve taleplerini dinledi. Eşbaşkan Mızraklı, daha sonra Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına bağlı Kardeşlik Parkı’nda ve Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Mızraklı, Kardeşlik Parkı’nda kullanılmayan yapıların yeniden bakımının yapılacağı ve kültürel amaçlı kullanmayı hedeflediklerini söyledi. Kent Meydanı’nı gezen Mızraklı, çocukların park ve oyun alanlarından daha fazla faydalanması için Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde çeşitli çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Engellilere servis hizmeti verilecek

Ardından Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde Parkorman’da hizmet veren Aktif Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Eşbaşkan Mızraklı, eğitim gören çocuklarla yakından ilgilendi, ailelerinin taleplerini dinledi. Atölyelerde eğitim gören engelli çocuklar, ürettikleri el yapımı ürünlerini Mızraklı’ya hediye ettiler. Mızraklı, Aktif Yaşam Merkezi’ne eğitim gören engellilerin talebi üzerine Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına servis araçları tahsis edeceklerini iletti. Mızraklı, tahsis edilecek servis araçlarıyla engelli yurttaşların evlerinden alınıp Aktif Yaşam Merkezi’ne getirileceğini, eğitimlerinin ardından tekrar evlerine bırakılacağını bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol