Yaşlıların eli ve ayağı oldular

Güneydoğu Ekspres- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yardıma muhtaç, yalnız bırakılmış, kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan yaşlılara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlılar Birimi, şehir merkezinde tespit ettikleri bakıma muhtaç yaşlıları ikamet ettikleri adreslerinde ziyaret ederek refakat hizmeti veriyor ve evlerinin temizliğini üstleniyor. 

Yakar çiftinin günlük ihtiyaçları karşılandı

Yaşlılar birimine bağlı ekipler, Bağlar İlçesi ikamet eden Yakar ailesini ziyaret etti. Yakar çiftinin tansiyon ölçümlerini ve sağlık kontrollerini yapan ekip, ailenin evinde cam silme, toz alma, yer silme, bulaşık ve çamaşır yıkama gibi ihtiyaçlarını giderdi. Çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getiren Yakar ailesi Büyükşehir Belediyesi'ne ve yaşlılar birimi ekiplerine teşekkür etti.

 76 yaşlıya evde bakım hizmeti

Yaşlılar birimi, tek başına yaşayan,  kendi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan 76 yaşlıya evde bakım hizmeti veriyor. Büyükşehir Belediyesi,  tespit edilen yaşlılara yönelik aynı zamanda refakat hizmeti de sunuyor. Sağlık sorunu olan yaşlıların hastanelere ulaşımını sağlayan yaşlılar birimi ekipleri, hastanedeki işlemleri boyunca onlara eşlik ediyor. Yaşlılar Birimi, yaşlıları hastanelere ulaştırma dışında kendilerinin yalnız başına yapamayacağı bütün (fatura ödeme,  devlet dairelerine yapılan başvurular vs) kamusal işlemler için refakat hizmetlerini de üstleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol