Gün Şampiyonluk Günü…

13:22:58 | 2018-06-01
Özgür BÜYÜK
Özgür BÜYÜK      spor21.net@gmail.com

 

Futbol da koca bir sezonun daha sonuna gelindi. İki profesyonel takımımızdan Amedspor ligde kalmayı başarırken, (Tabi bu Amedspor için bir başarı sayılmalı mı?) Diyarbekirspor ise, son 4 sezonda olduğu gibi Play-Off ile üst lig hayalini sürdürüyor.

Diyarbekirspor, Tire karşısında yeni statta müthiş bir destek ve birliktelik ile uzun yıllar konuşulacak bir skora imza atıp finalde, Ankara Demir’in rakibi oldu.

Peki, akla gelen ilk soru ne?

Normal sezonda yenemediğimiz rakibe karşı nasıl bir oyun ve anlayış ile saha da olmalıyız.

Öncelikle çok önemli iki oyuncunun cezalı olması büyük bir handikap, ayrıca rakibin orta sahadaki dinamizmi ve 90 dakikaya yayabildiği kondisyonu da, bize sıkıntı yaratacak etkenler olacak diye düşünüyorum.

Bunlara karşılık Faruk hocanın maça iyi hazırlama ve oyunu okumadaki etkisi, Tire maçındaki hırs ve mücadele, seyirci avantajının kesinlikle bizde olması ile inanç, en büyük artılarımız olacaktır.

Stoperde Emrah ve Emre’nin çok dikkatli olması, Osman’ın Tire maçı gibi sol açıkta değerlendirilmesi, (defansa da yardımları dolayısıyla) Mehmet’in serbest oynaması, Aykut’un bindirmeleri, Ercüment ve Fatih’in orta sahadaki mücadelesi ile Umut’un ara koşularla arayacağı gol pozisyonları ile maçın favorisi olabiliriz.

Burada dikkat edilmesi gereken, her oyuncunun görevini mutlaka eksiksiz yaparak, mücadele etmesi kontrolü elimizde tutma, rakibe oyun izni vermeme, baskıdan akıllıca çıkarak etkili paslarla gol bulabiliriz.

Burada maçın 90, hatta 120 dakika olduğunu unutmadan sabırlı olmalıyız. Şeytanın bacağının kırılacağına inandığımız finalden, alnımızın akıyla çıkacağımızdan şüphemiz yok.

Allah yardımcımız olsun, başka bir yazıda görüşmek üzere esen kalın sporla kalın.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü