Balıkçılar Denetlendi

Güneş Ocağa

Güneydoğu Ekspres Diyarbakır  - Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün talimatı doğrultusunda 3-10 Ocak 2020 tarihlerinde tüm ülke genelinde su ürünleri kontrol ve denetiminin yapılması planlanması doğrultusunda, Diyarbakır’da balık satışı yapılan yerlerin denetimi yapıldı.

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü M. Kasım Aydın, Bağlar İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Fikret Tunç ve su ürünleri denetiminde görevli teknik ekipler 8 Ocak 2020 tarihinde Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan perakende satış noktalarında denetim yapıldı. Yapılan denetimde tür ve zaman yasakları dikkate alınarak balık boy ölçümlerine bakıldı.

Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişikliklere ait maddelere atıfta bulunarak; özellikle doğal su kaynaklarının, balıklar başta olmak üzere tüm sucul canlıların korunması ve sürdürülebilir balıkçığın önemi hakkında balıkçıları bilgilendirdiklerini söyledi.

Yapılan denetimlerle 3-10 Ocak 2020 tarihinde iç sular, toptan ve perakende satış noktalarında 45 adet denetim yapıldığı açıklaması yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol