‘Çekirdekçi Mısto’dan Demirtaş’a jet yanıt

Fuat BULUT/ÖZEL HABER

DİYARBAKIR - Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın selam gönderdiği Diyarbakır’ın fenomen genci Çekirdekçi Mısto’dan (Mustafa Çiçek) yanıt gecikmedi.

Sosyal medyada yer alan bir video görüntüsünde, “Selahattin başkana çok çok selamımı iletin. Çekirdekçi Mustafa’nın çok çok selamı var. Söyle hani bir kere üniversiteye gelmişti ya. Çekirdekçi Mısto. Odur ha” diyen Çekirdekçi Mısto’ya Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş’a el imzalı selam göndermişti. Demirtaş’ın kardeşi Aygül Demirtaş, ağabeyi Demirtaş’ın ‘Çekirdekçi Mısto’nun selamına verdiği yanıtı Twitter adresinden paylaştı. Demirtaş gönderdiği notta, “Sevgili Çekirdekçi Mısto selamını aldım, benden de çok selam. Seni unuttuğumu sanma, Azrail unutsun seni. Buraların çekirdeğinin tadı tuzu yok, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle. Kendine iyi bak, herkese selam söyle” dedi.

“Selahattin başkan gelmeni istiyorum”

Çekirdekçi Mısto, Gazetemiz Güneydoğu Ekspres aracılığıyla Selahattin Demirtaş’ın selamına şöyle yanıt verdi: “Merhaba Selahattin abi nasılsan iyisen. Gönderdiğin selamını aldım, seni gül ciğerden bekliyorum. Çok çok sevgilerimi sunuyorum Selahattin Başkan. Selahattin Başkan gelmeni istiyorum. Seni çok seviyorum Canım benim. I loveyou Selahattin Başkan.

Demirtaş, “benim ilham kaynağım” demişti

Selahattin Demirtaş, daha önce verdiği bir röportajda, twitterpaylaşmlarının ilham kaynağının Çekirdekçi Mısto olduğunu ifade etmişti. Demirtaş, “Çekirdekçi Mısto, ben Mustafa Bey diyorum kendisine kısaca, onunla iyi bir elektriğimiz var. (Gülüyor.) Toplumun nabzını çok da iyi tutan bir çekirdekçi, öyle anlaşılıyor. Zaman zaman mentionlarından yararlanıyorum. Bu isim şimdi ilk anda aklıma geldiği için onu söylüyorum, onun gibi onlarca, yüzlerce arkadaşımız var” demişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol