Dereceye giren öğrencilere ödül verildi

Güneydoğu Ekspres -  Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, İl Müftülüğü’ne bağlı Yaz Kur’an Kursu öğrencileri ile buluşarak İl Müftülüğü’nün düzenlediği resim ve kompozisyon alanlarındaki yarışmalarda il ve ilçe kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Programa Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra; Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Kayapınar İlçe Müftüsü Vekili Bahattin Genç ve eşi Habibe Genç, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İmam Hatibi Mustafa Şeker’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Daha sonra Yaz Kur’an Kursları ile ilgili İl Müftülüğü bir sunum gerçekleştirdi.

İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın programın açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından Vali Güzeloğlu’da bir konuşma yaptı.

Vali Güzeloğlu konuşmasında, her bir çocuğu merkeze alarak her yönden yetişmelerine, gelişmelerine, bu ülkeyi ve bu milleti temsil edecek ahlaki ve manevi değerlerle tecdit edecek 3 bini aşkın cami ve kurs merkezinde 75.000 çocuğa verilmesi planlanan kurs programına başlandığını belirterek şunları söyledi: “Her yanı ve yönüyle sizlerin ahlaki ve manevi anlamda peygamberimizin ahlakı ile ahlaklanan, bu milletin değerlerine ve geleceğine sahip çıkan, bunların şahsında temsil eden ve aynı zamanda bilgi de ilimde dünya ile yarışabilen birer genç olmanızı amaçlıyoruz” dedi.

“Sizlerin tatil ortamında eğlenme hakkını, dinlenme gereğini ihmal etmeden zamanı çok iyi değerlendirerek yeni arkadaşlar edinmenizi, birbirinizle kaynaşmanızı ve bir arada etkinlikler yapmanızı çevrenizi tanımanızı ve her yönüyle örnek bir genç olmanızı amaçlıyoruz ” diyen Vali Güzeloğlu, bu konuda İl Müftülüğün, ilçe müftülüklerin, camilerin, Kur'an kurslarının vatandaşların hizmetinde olduğunu ifade etti.

Konuşmalarının ardından Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, İl Müftülüğü’nün düzenlediği resim ve kompozisyon alanlarındaki yarışmalarda il ve ilçe kategorilerinde dereceye giren 12 öğrenciye ödüllerini vermesiyle program sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol