DTSO’dan tarihi sponsorluk

Haber/ Güneş OCAĞA

Güneydoğu Ekspres- Diyarbakır, Kasım ayında kent tarihinin en önemli spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) tarihi bir misyon üstlenerek binlerce insanın başka şehirlerden Diyarbakır’a geleceği Türkiye Karate Şampiyonası’na sponsorluk yapacak.

Diyarbakır’da tarihi spor organizasyonu için geri sayım başladı. 3 bine yakın insanın katılması beklenen Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası kent tarihinin bugüne kadar yapılacak olan en önemli spor organizasyonlarından olacak. Antrenöründen yöneticisine,hakeminden sporcu yakınlarına binlerce insan başka şehirlerden gelip hem kentin tanıtımına katkı sunacak,hem de ekonomik destek sağlayacak.

DTSO’nun  mali öncülüğünde yapılacak kent spor tarihinin en önemli organizasyonu, kentteki iş çevrelerini ve esnafı da heyecanlandırdı.

DTSO’nun çıkışı geniş yankı uyandırdı

Son zamanlarda spor kulüplerine ve spor organizasyonlarına verdiği destekle dikkat çeken DTSO’nun tarihi şampiyonanın mali yükünü omuzlaması geniş yankı uyandırdı. Türkiye Karate Federasyonu yöneticileri ve spor camiası spora sağlanan bu katkısından dolayı DTSO yönetimine ve mensuplarına teşekkür etti.

Kendisi de eski bir spor yöneticisi olan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, daha önce yaptığı açıklamalarda sporun kent için taşıdığı öneme dikkat çekerek spora her türlü desteği vereceklerini dile getirmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol