1922 Konyaspor ile Amedspor karşılaşmasında bir hastanın iyileşmesine yol açacak bir gelişme yaşandı. Ve bu karşılaşmanın ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyordu.

Yeşil-Kırmızılı teknik ekibin patronu Mehmet Budakın ve ekibi, 1922 Konyaspor karşılaşmasını, futbolcularının yeniden ayağa kalkacağı ve özgüvenlerini kazanacağı karşılaşma olarak gördü. Dolayısıyla bu karşılaşmaya sadece 3 puan parolasıyla hazırlandı ve de hedefe ulaştı.

Bu karşılaşmada takım, 3 puanı kaçırmamak için sahada canla başla mücadele etti. 2019 - 2020 ligi karşılaşmalarında 3 puan almadan ayrılan Yeşil-Kırmızılı ekip, deplasmanda buna son vermesi büyük mutluluk yaşattı. Bu karşılaşmadan sonra özgüven ve 3 puan fobisi geride kaldı. Bundan sonra takım önündeki maçlarda alacağı puanlara odaklanacaktır.

Amedspor’un bundan sonraki tüm maçlara büyük önem vererek, çalışmalarını yürütmesi gerekiyor. Bu maçtan alınan 3 puan Amedspor sevdalılarına ve takıma büyük moral oldu.

Yusuf Yağmur, eski takımı olan Diyarbekirspor ile arasında yaşanan hukuki sorunlardan dolayı TFF'nin lisansını askıya aldığı için takımda ki yerini alamıyordu.

Geçtiğimiz günlerde TFF, Amedspor'un lisans konusu olan parayı Diyarbekirspor'un hesabına yatırmasından sonra yapılan başvuruyu kabul ederek, tecrübeli futbolcunun lisansı üzerindeki engeli kaldırdı. Sanırım Yusuf artık sahada ki yerini alır ve arkadaşlarına elinden gelen çabayı göstereceğine olan inancımız da tamdır. Ama Diyarbekirspor’un da böyle yapmasının anlamının olmadığının kanısındayım. Bu şehrin iki takımı bir birine böyle davranırsa el alem neler yapmaz ki!.. ÇOK AMA ÇOK AYIP!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol