İftarda istişare toplantısı

Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, “Temel hedeflerimizden ve en önemlilerinden biri; işsiz vatandaşlarımıza istihdam kapısı açmak, onların evine ekmek götürmesine vesile olmaktır” dedi.

14:21:21 | 2018-06-11
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, ülke ve bölgenin kalkınması için durmadan çalıştıklarını belirterek, “Temel hedeflerimizden ve en önemlilerinden biri; işsiz vatandaşlarımıza istihdam kapısı açmak, onların evine ekmek götürmesine vesile olmaktır. İnşallah bunun gayreti içerisindeyiz ve geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliğine verdiğimiz destek ile bölgede rekor sayılabilecek ek istihdam oluşturduk. İşsizlerimize yeni alanlar açmak için çeşitli projelerimiz ve eğitim programlarımız da olacak” dedi.

Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu, iftar ve istişare programında bir araya geldi. Diyarbakır’da bir restoranda düzenlenen programa, DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, yönetim kurulu üyeleri, Reyhan Aktar, Nevin İl, Burç Baysal, İhsan Oğurlu, Abdurrahman Aslan, Mehmet Veysi Araç, Şehmus Akbaş, Yusuf Korkmaz ile Genel Sekreter Selami Ceylan katıldı.

Proje ve eğitim programlarımız olacak

Açılan iftarların ardından geçilen istişarede, Türkiye ve bölgedeki ekonomik durum, seçim atmosferinin iş dünyasına etkileri, ekonomide öncelikli hamleler ve yeni istihdam kapıları açmak için yapılması gerekenler konuşuldu, tartışıldı.

Önerilerin ve atılması gereken adımların not edildiği toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, hem bir arada iftar açmanın, hem de istişarede bulunmanın çok faydalı olduğunu söyledi.

İstişarede önemli gündem maddelerinin karara bağlandığını anlatan Özkılıç, “Ülkemiz için bölgemiz için durmadan çalışıyoruz. Burada ekonomik olarak elbette büyümeyi esas alan bir yapı içerisinde olabiliriz ancak, temel hedeflerimizden ve en önemlilerinden biri; işsiz vatandaşlarımıza istihdam kapısı açmak, onların evine ekmek götürmesine vesile olmaktır. İnşallah bunun gayreti içerisindeyiz ve geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliğine verdiğimiz destek ile bölgede rekor sayılabilecek ek istihdam oluşturduk. İşsizlerimize yeni alanlar açmak için çeşitli projelerimiz ve eğitim programlarımız da olacak” dedi.

Kardeşliğe vesile olsun

Özkılıç, tüm İslam aleminin bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi’ni de tebrik ederken, önemli gecenin; dünyada barış ve huzura, kardeşliğe vesile olmasını diledi. DOGÜNSİFED iftar ve istişare programı çekilen toplu fotoğrafların ardından son buldu.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü