2019-2020 futbol sezonunu 1. devresine büyük umutlarla başlayan Amedspor ve Diyarbekirspor, ligde istedikleri ve hedeflerine koyduğu sıralamada yerlerini alamadılar. Gösterdikleri kötü performanstan dolayı, önlerine koydukları hedeften uzak kaldılar.

Umarım/umarız 2019-2020’nin 2. futbol sezonuna iyi hazırlanmışlardır ve bu geçen süreyi iyi değerlendirip iyi bir çıkış yakalayabilir, bu yakalanacak olan başarılar grafiklere ve gönüllere de yansır.

Devre arasında takıma yeni katılan transferler, takımlarına fazla katkı vereceklerdir, takıma katılan yeni oyuncularla birlikte yakalanacak motivasyon daha bir fazla başarı elde etmeye vesile olacaktır inşallah.

Her iki takım yönetimin de artık bu gidişatta payı olanlara gereken yaptırımı yapmaları konusunda disiplinli olmaları gerekmektedir.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başladıklarını belirten Diyarbakır şehrinin her iki takımı da; lige iyi hazırlandıklarını ve bu doğrultuda transferler yaptıklarını, kamp dönemini iyi geçirdiklerini belirtmişlerdi. (Diyarbekirspor ise kamp yapmadı bu arada)

Ama ilk yarı sonucuna baktığımızda hedeflerinin altında kaldıkları ortaya çıktı. Ancak oynadıkları futbola baktığımızda, hemen hemen her maçı kendi elleri ile rakibe veren, pozisyonlara giren ve bu pozisyonları kaçıran takımlardık.

Bunu artık her iki takımında yönetimi çok iyi anlamalı ve bunun özeleştirisini her iki takım taraftarlarına, “Biz bu şehrin iki takımının, 2 milyonluk şehir arkamızda bunun hakkını vermeliyiz, bizim işimiz daha çok çalışmak olmalı. Ayrıca hatalarımızı tespit edip bunlar üzerine daha çok çalışmamız gerekiyor” demeliler.

Bu hafta artık lig ikinci yarıda başlıyor. Ligin ikinci yarıda tüm taraftarlar kendi takımlarında hem transfer hem oyun anlamında daha çok rakibe saldıracak. Rakibi kendi sahasında çıkarmayacak, iyi pozisyonlar hazırlayıp, iyi sonuçlar alacak bir takım istiyorlar. Oyuncuların daha fazla konsantre olması gerekmektedir. Bundan sonra telafisi olmayan maçlar oynanacaktır. Çıkılacak her maça ister kendi sahasında, iterse deplasmanda olsun galibiyet parolası ve kesin galibiyet amacıyla çıkılmalıdır. İnşallah bu 2. yarıda her iki takımımız da şehrimize şampiyonluğu getirecektir, bunun olmaması için hiçbir neden yoktur Ve layık olduğumuz lige çıkacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol