Mehdi Eker, köyleri ziyaret etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet, Taban, Pirinçlik ve Talaytepe köylerini ziyaret etti. Ziyarette Eker'e, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, kurum müdürleri, il gençlik kolları ve kadın kolları teşkilatı üyeleri de eşlik etti. İlk olarak Cumhuriyet Mahallesi'ni ziyaret eden Eker ve beraberindekiler davul, zurna ile karşılandı. Burada vatandaşlara seslenen Eker, 24 Haziran seçimlerinin Diyarbakır'ın kader seçimi olduğunu belirtti.

10:49:09 | 2018-06-08
-- Adversting 5 --

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet, Taban, Pirinçlik ve Talaytepe köylerini ziyaret etti. Ziyarette Eker'e, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, kurum müdürleri, il gençlik kolları ve kadın kolları teşkilatı üyeleri de eşlik etti. İlk olarak Cumhuriyet Mahallesi'ni ziyaret eden Eker ve beraberindekiler davul, zurna ile karşılandı. Burada vatandaşlara seslenen Eker, 24 Haziran seçimlerinin Diyarbakır'ın kader seçimi olduğunu belirtti. Eker, “Diyarbakır, ne kadar güçlü bir şekilde bu seçim sonuçlarında ne kadar güçlü bir şekilde parlamentoda temsil edilirse, o kadar umut olur. Kime umut olur? Diyarbekir'e, gençlere, işsizlere, umut olur. Diyarbakır kalkınır. Kendi kör ideolojilerini Diyarbakır'a dayatmaya, kalkanlar, Diyarbakır'a umutsuzluktan, gözyaşından, terörden başka bir şey vermediler” dedi.

 

“Terör olmayan şehirler yatırımdan faydalandı”

Diyarbakır’ın şehrin geri kalmasına sebep olan, özellikle son 16 yılda AK Parti'nin getirdiği imkanlardan, fırsatlardan bu şehri faydalandırmayan, faydalanmasını engelleyenin PKK’nın olduğunsöyleyen Eker, “Biz, diğer şehirlere şunu yaptık, ekonomik yatırımlar yapılması için yani fabrika, atölye, yatırım yapılması için, insanların iş bulacakları, çalışacakları tesisler kurulması için hükümet, bir takım destekler verdi. Hükümet, yatırımcılara dedi ki, 'Gelin bu şehirlerde yatırım yapın, fabrika kurun, atölye kurun, biz de size destek verelim.' Terör olmayan şehirler yatırımdan faydalandı. Oralarda fabrikalar, atölyeler, tesisler kuruldu ve oralarda gençler çok kolay iş buldu. Ama Diyarbakır'da terör olduğu için, güvenlik problemi olduğu için aynı yatırımcılar gelip Diyarbakır'a yatırım yapmadı. Bugün, işsiz olan kardeşlerimin müsebbibi terör, teröre çanak tutan ve teröre destek veren partiler, siyasi görüşlerdir” diye konuştu.

Eker ve beraberindekiler daha sonra Taban, Pirinçlik ve Talaytepe Mahallelerini ziyaret etti. (İHA)

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü