Model uçak eğitimi verilecek

Diyarbakır Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü’nün düzenlediği, Diyarbakır Atlas Sportif Havacılık Kulübü Derneği’nin katkıları ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destekleme programı kapsamında onay ve desteği ile Fatihin Gençleri Üretiyor projesinin açılışı yapıldı. Proje ile 70 öğrenciye eğitim verilecek ve bu eğitimin sonunda seçilen model uçakDiyarbakır’ı temsilen yarışmaya katılacağı belirtildi.

16:27:29 | 2018-11-07
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

Diyarbakır Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü’nün düzenlediği, Diyarbakır Atlas Sportif Havacılık Kulübü Derneği’nin katkıları ile Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destekleme programı kapsamında onay ve desteği ile Fatihin Gençleri Üretiyor projesinin açılışı yapıldı.

 

Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi Cigerxun Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa okul yöneticileri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

“70 öğrenciye model uçak eğitimi verilecek”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan ve proje ile ilgili bilgi veren Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi okul Müdürü Zahit Demir, “Diyarbakır Atlas Sportif Havacılık Kulübü Derneği’nin katkılarıyla eğitim ile gerçekleşecek projemizin bütçesi ile sağlanan ekipmanlar kullanılarak, eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde 4 saatlik bir eğitim ile 20 kişilik gruplar halinde öğrencilerin atölyede, her hafta 20 model uçak yapımı tamamlanarak toplamda 70 öğrenciye model uçak eğitimi verilmesi planladık. Türkiye Jokey Kulübü Diyarbakır Hipodromu Müdürlüğü’nün tahsis ettiği alanda yapılacak piknikte yapımı tamamlanan model uçaklar uçuşları gerçekleştirilecek ve gençlerimizin yararına çeşitli aktiviteler düzenlenecektir” dedi.

 

“Seçilen öğrencimiz yarışmaya katılacak”

 

Diyarbakır Atlas Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Ahmet Karadaşlı ise, “Diyarbakır’da böyle bir projenin geliştirilmesi gençler açısından yarınlarına ışık tutacaktır. Proje çerçevesinde 70 öğrenciye verilecek eğitimler sonrası uçakların temsili olarak uçurulması hedeflenmektedir. Ayrıca yapılan model uçaklar Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun düzenleyeceği model uçak yarışmalarında Diyarbakır’ı temsilen yarışmaya katılacaktır. Bu projemizle gençlerimizin sosyal aktivitelerini güçlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından kokteyl verilmesiyle program sona erdi.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü