2019 Nevroz Deklarasyonu açıklandı

DTK, HDP ve DBP, seçim ittifakının yapıldığı Kürt partileriyle birlikte 21 Mart Nevroz Deklarasyonu’nu Diyarbakır'da açıkladı. “Mutlaka kazanacağız” şiarıyla kutlanacak Nevroz’un deklarasyonunda, “21 Mart Nevroz’u, 31 Mart gecesine kadar sürecektir” denildi.

12:36:55 | 2019-03-13
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - DTK, HDP ve DBP, seçim ittifakının yapıldığı Kürt partileriyle birlikte 21 Mart Nevroz Deklarasyonu’nu Diyarbakır'da açıkladı.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Demir Otel’de düzenlediği ortak basın toplantısıyla 21 Mart Nevroz Deklarasyonu’nu açıkladı.

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivisti Gülcihan Şimşek, Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Başkanı Sinan Çiftyürek, Devrimci Demokratik Kürt Derneği (DDKD) Genel Sekreteri Nesrin Askar, Azadî Hareketi Sözcüsü Ayetullah Aşiti ve HDP milletvekilleri Pero Dündar ile Musa Farisoğulları katıldı.

 

“31 Mart’ın gecesine kadar sürecektir”

“Mutlaka kazanacağız” sloganıyla gerçekleştirilecek Nevroz Deklarasyonu’nu okuyan HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar,  “21 Mart 2019 tarihinde Ortadoğu halklarının diriliş bayramı olan Nevroz, 2631’inci kez kutlanacaktır. Halkların baharı olan Nevroz, bu yıl da ülkemiz ve bölgede çok tarihi gelişmelerin ortasında kutlanacak. Bu yılki Nevroz kutlamaları bizim için 31 Mart’ın gecesine kadar sürecektir. Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak, seçim çalışmalarımızı Newroz ruhuyla yaparak gerçekleştireceğiz bunu. Bahar Nevrozlaşıyorsa biz buna tüm yüreğimizi açacağız” diye konuştu.

Nevroz deklarasyonunun okunmasından sonra konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, halkların 2019 Nevrozu’nu kutlayarak, “Ben de şimdiden, başta Kürt halkı olmak üzere, bütün halklarımızın Nevroz’unu kutluyorum” şeklinde konuştu

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü