Susayım, susayım diyorum ama olmuyor. Evet, inancımız tam olarak da her tarafta dalgalanmasını umut ettiğimiz renkler olan yeşil-kırmızıdır. Ancak Amedspor’da, Diyarbekirspor’da, bu hevesimizi kursağımızda bırakmaktadır.

Her hafta gittiğimiz maçlarda bizleri kahretmekten başka bir şey yapmayan futbolculardan artık bıktık ve bunun son bulmasını istiyoruz diyoruz, ama ne son bulması bir hafta düzeliyor, öbür hafta aynı tas, aynı hamam olmaktadır. Bizler bunun böyle olmasını istemiyoruz, sürekli olarak sinir krizlerine girmek istemiyoruz, biz taraftarlardan ne istiyorsunuz diye sormak gerekiyor.

Takımda bencillik olmamalı, takımın iyi bir yere gelmesi için SEN değil TAKIM olmalıdır. Takımdaki arkadaşlarına yardım etme konusunda inanın ki, akarsu gibi olunursa o zaman ligdeki durum daha farklı bir sonuç olur. Her taraftan bu takımın üzerine çeşitli hesaplar yaparken, bari sen futbolcu kardeşim sen, görevini layıkıyla yap.

Erkek futbol takımlarımızın durumu ortadayken, Amedspor Kadın Futbol Takımı’nın da yenilgilerle lige devam etmesi biz yeşil-kırmızılı hastası olan taraftarları çok derinden üzmektedir. Erkeklerin yaptığı hatayı kadın futbol takımı da yapmaktadır. LÜTFEN BARİ SİZ LİGDE İYİ BİR YERDE DURUN!..

AMATÖR SPOR’DA DA BİREYSELLİK ORTAYA ÇIKIYOR

Evet, yukarda saydığımız özellikler amatör sporda da kendini gösteriyor. Hayatta tesadüflere yer yoktur. Futbolda buna da asla yer olmamaktadır. Kendine ‘PROFESYONEL’ diye bakanlar bireysel oynamaktadır. Futbolun ilk adımlarından olan amatör spor liginde oynayan futbolcu arkadaşların da kanı kaynamaktadır, kendini kanıtlamanın peşindedir. Ama öncelikle insanın kendini değil de gönül verdiği renklere, terinin aktığı formanın hakkını vermelidir. Bir hafta iyi, bir hafta kötü oynamak olmaz, olmamalıdır da…

“Ya kusura bakma dernekle, moralim bozuk, işlerim var da biraz, çok yoğun geçiyor bu takım çalışması, hak ettiğimizi alamıyoruz” demekle bir yere varılamayacağının bilinmesi gerekmektedir.

Herkes bilmektedir ki, amatör liginde oynayan herkes, emeği geçen tüm kesimlerin çabaları olmazsa amatör spor diye bir şey de kalmaz zaten. Bazı insanlarımız hala bunu anlamaktadır, ya da işine geldiği gibi anlamaktadır.

Spor Genel Müdürlüğü’nün, amatör spor kulüplerini toplantıya çağırması gerekmektedir. Amatör spor toplantısında ise, kulüplerimizin sorunları ve sıkıntıları ile alakalı istişarelerde bulunulması gerekmektedir. Kulüplere vereceği desteklerde ayrım yapılmadan destekler sunulmalıdır. Bunu sadece Spor Genel Müdürlüğü’nün değil tüm yerel yönetimlerin yapması gerekmektedir. Ve her hafta bir futbol karşılaşmasını izleyip yanlarında olduklarını göstermeleri gerekmektedir. Gençlerimize yönelik olarak spor kulüplerine yardımlar aksatılmadan yapılmalıdır. Ancak böylelikle sporun tabana yayılması noktasında kentin bütün birleşenleri birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak hareket etmesi gerekmektedir. Ancak böyle başarılar sağlanır.

Ve diyoruz ki AMATÖR TAKIMLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ, HAYDİ KENTİN BİLEŞENLERİ, KENTİMİZİN YÖNETİCİLERİ, VEKİLLERİ, İŞ ADAMLARI, ESNAFI, TAFTARLARI!

Unutmadan AMATÖR SPOR derken sadece futbol kast edilmemektedir, sporun tüm dalları için bu geçerlidir…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol