Öğrenciler artık çamurda yürümeyecekler

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde üç gün önce etkili olan sağanak yağış sonrası öğrenciler okula gitmek için çamurlu yolları aşmak zorunda kaldığına ilişkin gazetemiz tarafından yapılan haber üzerine, Bismil ilçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, duruma anında müdahale ederek yolları kullanılır hale getirdi.

16:18:20 | 2018-11-08
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK – ÖZEL HABER

 

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde üç gün önce etkili olan sağanak yağış sonrası öğrenciler okula gitmek için çamurlu yolları aşmak zorunda kaldığına ilişkin gazetemiz tarafından yapılan haber üzerine belediye ekipleri harekete geçti.

 

Diyarbakır Bismil İlçesi Bozkurt Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre İlkokulu’nda okuyan öğrenciler, -okula gitmek için çamurlu yolları aşmak zorunda kalması ve yaşanan duruma tepki gösteren öğrenci velilerinin, Bismil İlçe Belediyesi’nin ve yetkili kurumların bu soruna çare bulmasını istemesine ilişkin gazetemiz tarafından ‘öğrencilerin çamurla imtihanı’ başlığıyla yayınladığımız haber üzerine Bismil İlçe Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel’in talimatları doğrultusunda harekete geçti.

 

Yaptığımız haber üzerine Bismil Belediyesi’ne ait sosyal medya ve whatsApphatına şikayetlerde çığ gibi büyürken, şikayetler Fen İşleri Müdürü Gülistan Kılıçoğlu’na ilettikten sonra ekipleri anında duruma müdahale ederek yolları kullanılır hale getirildi.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel,"  Asıl olan vatandaşın sorunlarına imkanlar dahilinde anında müdahale edip çözüme kavuşturmaktır" dedi.

 

Yapılan çalışmaların ardından mahalle sakinleri ve öğrenci velileri ise duyarlılığından dolayı Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, emeği geçen basın kurumlarına ve diğer yetkililere teşekkür etti.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü