Oy ve Ötesi 24 Haziran’da sandık başında!

Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Barosu, Oy ve Ötesi işbirliğiyle MMO Diyarbakır Şube Eğitim Salonunda Seçim Güvenliği Bilgilendirme Semineri ve Sandık Müşahitliği Eğitimi verilirken burada konuşan Oy ve Ötesi Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Elif Soytürk, “Diyarbakır Oy ve Ötesi gönüllüleri ile bu seçimde de sandıkların başındayız” dedi.

17:54:40 | 2018-06-09
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

DİYARBAKIR- Türkiye’de adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim ortamı yaratılması için kurulduğu günden bu yana her seçimde sorumluluk alan Oy ve Ötesi Derneği, 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için de 81 ilde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 

 

Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Barosu, Oy ve Ötesi işbirliğiyle MMO Diyarbakır Şube Eğitim Salonunda Seçim Güvenliği Bilgilendirme Semineri ve Sandık Müşahitliği Eğitimi verildi.

 

“Bu seçimde de sandıkların başındayız”

Diyarbakır eğitimlerimizde gönüllülerimiz ile bir araya geldik ve birlikte çalışma fırsatı da bulduk diyen Oy ve Ötesi Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Elif Soytürk, “Geçmiş seçimlerde olduğu gibi bağımsız sandık gözlemcisi (müşahit) organizasyonu yapmaya devam ediyoruz. Diyarbakır Oy ve Ötesi gönüllüleri ile bu seçimde de sandıkların başındayız” dedi.

 

“2 Bin 200 kişi kaydoldu”

Oy ve Ötesi olarak, seçim ve sandık güvenliğinin, hesap verebilirlik ve şeffaflık gibi en temel demokratik ilkeler çerçevesinde sağlanmasına katkı vermek için tüm gönüllülerimizle 6 seçimdir ve Türkiye’nin dört bir yanında görev başında olduklarının altını çizen Soytürk, “Sandık görevi için gönüllü kayıtlarımızı 30 Mayıs Cuma günü açtık. İlk iki saat içerisinde 2 Bin 200 kişi kaydoldu ve böylelikle son beş senenin rekor kayıt sayısına ulaşmış olduk. Çalışmalarımızın karşılık bulması ve her seçimde daha fazla sayıda bilinçli vatandaşa ulaşabiliyor olmamız bizler için çok sevindirici. Demokratik bilinç ve vatandaşlık görevi çerçevesinde oyuna sahip çıkmak isteyen her görüşten, her kesimden ve tamamen gönüllü vatandaşları siyasi görüşlerinden bağımsız olarak bu sürecin bir parçası olmaya davet ediyoruz” dedi. 

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :   Oy ve Ötesi 24 Haziran’da sandık başında!

Tümü