Sevmek insanın doğasından gelen bir şeydir. Peki, bu sevgi nasıl oluşmaktadır, sevgi nasıl bir şeydir. Sevilmekte bir acının yara bandı gibidir, ama gerçekten sevmek yara almaktır, bu yara öyle bir yaradır ki anlatılamaz ancak yaşanılarak görülebilen bir yaradır. İnsanlar arasındaki sevgiyi anlatmak öylesine zordur ki bunu kelimelerle anlatmak mümkün değildir.

Sevgi sevicileri ve sevgiye tahammülü olmayanlarda günümüzde çoğalmaktadır. Sevgi ile birlikte her şeyi tölere etmeye çalışanlar vardır. Bununla birlikte elle tutulur bir şey görmeyince, insanların yaslanacak bir omuz bulamadıktan ve hislerini söylemek istediği birisini, muhatap alacağı sorumluluk sahibi biri olmadıkça karşısında, sevgi de kırılır. İnsan da kırılır, kısaca yaşamın bütün güzellikleri de birlikte kırılır.

Bazıları ise sevgiyi yanlış anlıyor, yâda yanlış yaşamaya çalışıyor. Mesele bunlara kısaca sapık diye biliriz. Kendi uçkuruna düşkün olan… Tahrik olan hastalıklı beyinsizler de bulunmaktadır dünyamızda. Ve bunlar günümüzde daha da çoğalmaktadır. Bunlar gördüğü her bedenlerden bile tahrik oluyorlar. Kendilerinde olmayan akılları sadece belden aşağı çalışıyor ve bunlarla birlikte bu dünya da yaşamaktan utanıyorum.

Gerçek sevgi insanlara yaradan tarafından verilen bir rızıktır ve insan sevginin hangi kalpte olduğunu bilemez ve bir gün bu karşısına çıkar.

Günümüzde artık sevginin, değer vermenin ne olduğunu unutmuşuz. İçi boşaltılmış "sevmek" demenin ne olduğunu ve ne olmadığını onu sözlerden akan sözcükler ele vermektedir. Yalan ve dolanın olduğu yerde sevginin adından eser yoktur. Sevmek cesaret demektir, dürüstlük demektir, yaşamın tüm güzelliklerini birlikte yaşamaktır. Yaşamın içerisinde karşımıza çıkan düzenlere, oyunlara, kötülüklere sevgiyle birlikte meydan okumaktır. Bencilliği hiçe saymaktır. Sevgi inanmaktır, yaşamın tümünün karşımıza çıkaracağı tüm kötülüklere karşı birlikte güç getirmektir.

Sevince insanın bütün huyları değişiyor,  yani bambaşka birisi oldum dememeli seven insan…

Seven insanlara; artık bazı insanlar onlardan istiyor ki robot olsun. İnsanlar robot olunca sevgi olur mu? O zaman sevgi nerde aşk nerde kalıyor. Sevgide tadında yaşanmalıdır. Sevgi en amansız hastalığın bile ilacıdır.

İnsanlar arasında karşılıklı sevginin karşısında güç getirecek ve bunun yetemediği hiçbir şey yoktur. İnsanlar sevince en çok da saçmalamaya başlıyor ve sevginin işareti olarak anlaşılacağını bilirsin böylelikle, saçmalamayan birisi sevdim dememeli kendisine.

Sevginin Arka plana atılmayacağını ya da kırıldığın, kızdığın şeylerin ciddiye alınacağını bilirsin. Karşılıklı sevgi insanları birbirlerine daha çok bağlar, bu da gerçek ancak ve ancak gerçek sevgide olur. Üç günlük, yâda günü birlik sevgilerde yalan dolan olur, ama gerçek SEVGİLERDE YALAN VE DOLAN OLMAZ… SAYGI, DÜRÜSTLÜK VE SEVGİ ÖN PLANDA OLUR!

İnsanın sol yanının acısının dindirilmesi ancak SEVGİYLE olur. Sevgi en kutsal bir şeydir. Sevgi oldu mu orada güzellikler abidesi birlikte yeşerir, seni yıkacak bir güç ve kudrette sana gittiğin yolda engel olamaz. Neredesin sevgi, sen yoksun ben de yokum o zaman. Sensiz nasıl yaşarım bu dünyada. Bazen sol yanın dolduğunu hissedersin ama bu da birkaç günlük olmaktadır. Bunun için sol yanın hep dolması acı çekmemesi gerekiyor. Bir gün hasret neredesin sen neredesin, ulaşılmaz bir yerde misin, dönülmeyen bir yerde misin kopar insanın içerisinde bir kıyamet, neredesin, neredesin SEVGİ gel bul beni, SOL YANIM BOŞ KALMASIN!..

SAHİ SİZ BİRİNİ SEVDİĞİNİZİ NASIL ANLARSINIZ, YADA GERÇEKTEN SİZİ BİRİSİNİN SEVDİĞİNİ?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol