Sokak futbol turnuvası devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, 8-12 yaş arası toplam bin 10 çocuğun katılım gösterdiği “5’te Devre 10’da Biter Sokak Futbolu” turnuvası yapılan müsabakalarla devam ediyor.

12:48:47 | 2019-03-15
-- Adversting 5 --

Nermin ZENGİN

DİYARBAKIR - Çocukları spora yönlendirmek ve spor kültürü oluşturmak amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “5’te Devre 10’da Biter Sokak Futbolu” turnuvası devam ediyor.

Okulların ilk ve ortaokul düzeyinde eğitim gören, 8-12 yaş arası çocukların katılım gösterdiği turnuvada oluşturulan 101 takım şampiyonluğa ulaşmak için ter döküyor. Her ilçede okulların kendi aralarında oynadıkları müsabakalarda 10’uncu gün geride kaldı. Toplam bin 10 minik sporcunun mücadele ettiği turnuva 20 Mart’ta Yeni Diyarbakır Stadyumu’nda yapılacak final karşılaşmalarıyla sona erecek.

Bağlar ilçesinde müsabakalar tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, ücretsiz bin 10 çocuğa spor malzemesi desteğinde bulunduğu turnuvada müsabakalar sokak aralarında ya da okul bahçelerinde gerçekleşiyor. Büyük bir çekişmeye sahne olan müsabakalarda Bağlar ilçesinde Fatih Ortaokulu ile Fatih İlköğretim okulları adlarını finale yazdırdı. Yenişehir ilçesinde ise yarı finalde Yolaltı İlkokulu ile Şehitlik İlkokulu, Yolaltı Ortaokulu ile Hasanpaşa Ortaokulları karşı karşıya gelecek. Yarı final maçlarının ardından final oynamaya hak kazanan ortaokul ve ilkokullar belirlenecek. Yenişehir ve Bağlar ilçeleri dışında Sur, Kayapınar ile Çınar ilçelerinde ki müsabakalar devam ediyor.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü