Spor karşılaşmalarında yaşanan olayları kimse tasvip etmiyor ve bu olayların futbollun güzelliklerine aykırı bir görüntü çizmektedir.

Geçen hafta oynanan Amedspor - Hacettepespor karşılaşmasında taraftarın haklılık payı vardır, taraftar tabii ki de haklıdır tuttuğu takımın galip gelmesini ister. Futbolcularında galibiyet için emek harcamaları gerekmektedir. Ama futbolcular böyle yapmıyorsa da taraftar tepkisini göstermelidir, ama hala ligin başındayız ve takımın oyuncuları bir birini tanıması için zamana ihtiyaç vardı. En fazla 1 ay yeter bunun için daha fazlası olmaz.

Takım ruhu ve çalışma temposu ile yoğrulması gerekmektedir. Spor takımları karşısında ki hiçbir takımı küçümsememesi gerekmektedir. İstenilen potada olmak için çabalamak gerekiyor. Herkes giydiği formanın hakkını vermesi gerekiyor.

Bir futbol takımında oynayan insanların ayrı dünyaları yoktur ve olamazda. Her çıkılan karşılaşmada ayrıştırıcı değil bütünleştirici olmak ve takım ruhunu sahaya yansıtmak gerekmektedir.

Bir takımda soru işaretleri olmamalıdır, takımda futbolcular ve tüm ekip çok konuşmamalı, iş yapılmalı galibiyet için çalışılmalıdır. Amedspor muhteşem bir takım, galibiyette ve mağlubiyette tüm takım bir birleriyle kenetlenmeli. Takım ruhu tam olarak oluşturulmalı AMEDSPOR ’da. Kimse yenilgiyi sevmez, ama doğanın kanununda buda olmaktadır.

Mehmet Budakın hocanın takıma çok şey katacağı kesindir. Diyarbakır’lı hocalara önem verilmeli ve bunun nüvelerinin alınacağı kesindir. Futbol aşkı bölge insanı için ayrı bir anlam ifade ediyor.

Futbol demek barış, kardeşlik, aşk yaşamın tüm güzelliklerinin bir arada yaşamasının bütünlüğünün bir parçası olmaktadır. Bunu bilerek hareket edilirse futbol adına çok önemli şeyler kazanıla bilinir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol