Diyarbakır’ın Sur İlçesi Belediye Eşbaşkanları Filiz Buluttekin ve Cemal Özdemir, Sur İlçesi’ndeki sivil toplum kuruluşları, halk, esnaf, işçi, genç-yaşlı ve çocuklarla bir araya gelip bizzat sorunlarını dinliyor.

Eşbaşkanlar, Suriçi’ndeki tüm kesimlerle kucaklaşıp, onların dertlerini dinleyip çözüm üretmeye ve yepyeni projeleri hayata geçirmeye çalışıyorlar. Sosyal belediyecilik anlayışını genişletmeyi amaçlayan eşbaşkanlar, “bunun odak noktası insandır” diyor.

Belediye bünyesinde oluşturulan bir ekip ile birlikte düzenli olarak her hafta Sur İlçesi’ndeki bir mahallede işyerlerini ve evleri ziyaret eden eşbaşkanlar, “Belediyenin temel ilkesinin herkesin görüşüne yer vermektir. Bizim yaptığımız ziyaretlerde, bir taraftan projelerimizi ve hizmetlerimizi değerli halkımıza, esnafımıza, anlatıyoruz, diğer taraftan da geçmişten daha güzel bir Sur için yeni projelerimiz konusunda her kesimden vatandaşlarımızın görüşlerine başvuruyoruz” diyerek de Sur’daki çalışmaları halkla birlikte ve önerileri doğrultusunda gerçekleştireceklerinin altını çiziyorlar.

Gittikleri her yerde halkın sevgisiyle karşılanan eşbaşkanlar, belediyenin kapısının yeniden halka açıldığını özellikle belirtiyorlar. Bu ziyaretlerden son derece memnun olduklarını anlatan vatandaşlar ise, “Böylesine disiplinli ve özverili çalışan eşbaşkanları her zaman için görmek istiyoruz ve destekliyoruz. Yapılacaklar konusunda bizim görüşlerimizin alınması çok değerlidir. Dolayısıyla projelerde bizlerin de payı olacaktır” sözleriyle hem memnuniyetlerini, hem de desteklerini dile getiriyorlar.

Eşbaşkanlar, seçildikleri günden beri yediden yetmişe tüm Sur halkı ile bir araya gelip, esnafları, sivil toplum kuruluşları, dernekleri, aileleri ziyaret ederek taleplerini not alıyorlar. Yeni projeleri hakkında da bilgiler veriyorlar. Her kesimden gelen fikirlerden yararlanıyorlar ve kendilerine yol haritası belirliyorlar. 

Sur, çok sıkıntı çekti, çok badireler atlattı ve hizmet bekliyor. Eşbaşkanların sahada görerek, fikir alarak eksikleri belirleyerek çalışması takdire şayandır elbette. Çünkü Sur’da artık hizmet ve değişim zamanı. Tüm Sur halkı elbirliğiyle güzel hizmetlere imza atacaklar sanırım. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol