UAÖ, Lice’de iki kişinin öldürülmesini kınadı

Uluslararası Af Örgütü (UAÖ), Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı kırsal alanda 5 Temmuz 2018’de iki kişinin öldürülmesini güçlü biçimde kınadıklarını açıklayarak, “Yaşam hakkını ve insanlığın temel ilkelerini hiçe sayan bu cinayetleri kınıyoruz” dedi.

16:55:22 | 2018-07-10
-- Adversting 5 --

Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - Uluslararası Af Örgütü (UAÖ), Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı kırsal alanda 5 Temmuz 2018’de iki kişinin öldürülmesini güçlü biçimde kınadıklarını açıkladı.

Diyarbakır Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre, 48 yaşındaki Remzi Güler ve 27 yaşındaki oğlu Mahmut Güler’in üzerinde PKK tarafından öldürüldüklerini belirten bir not bulundu. PKK daha sonra kendi web sitesinden yaptığı basın açıklamasıyla cinayetlerin sorumluluğunu üstlenmişti

Merkezi Londra’da bulunan Uluslararası Af Örgütü konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yaşam hakkını ve insanlığın temel ilkelerini hiçe sayan bu cinayetleri kınıyoruz. Türkiye yetkililerinin tarafsız ve kapsamlı bir soruşturmayı derhal başlatarak sorumluluk taşıdığı düşünülen herkesin adil yargılamalarla adalet önüne çıkarması için çağrıda bulunuyoruz.”

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü