Üreticilere badem soyma makinesi

Yerel üreticiyi desteklemek için çeşitli çalışmalar yürüten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, üreticileri teşvik etmek amacıyla Badem Yetiştiricileri Birliği’ne badem soyma makinesi hibe etti.

16:12:50 | 2018-11-08
-- Adversting 5 --

Celal KUZU

Yerel üreticileri desteklemek için Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’nı kuran ve çeşitli çalışmalar yürüterek çiftçilere destek olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Eğil’de yılda 52 ton badem üreten Badem Yetiştiricileri Birliği’ne badem soyma makinesi hibe etti.

Badem soyma makinesi, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından Yeniköy Dolum Tesisinde Badem Yetiştiricileri Birliği üyelerine tutanak karşılığında teslim edildi. 1.5 kilovat motor gücüne sahip ve saatte yaklaşık bir ton badem soyabilen makine traktör ve elektrik ile çalıştırabilir. Makinanın giriş haznesindeki helezon sayesinde bademi soyucuya otomatik sürecek ve badem boyutuna göre hassas boyut bulunuyor.

Makinanın kabuksuz badem üretimini önemli ölçüde artıracağını belirten birlik üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’ne çiftçilere verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü