Bu hafta yine kadın cinayetleri gündemden düşmedi. Her hafta artık yazmaktan bıktık, ama buna çözüm bulacak olan merciler, bunca yıldır bunun için bir çözüm yolu bulamadılar/yada bulmak istemediler.

Yaşamın tüm güzelliklerini içinde barındıran kadının buna maruz kalması inanan ki; artık erkeklerden tiksinti duymaya itmektedir. İslam dininin gereklerini bile yerine getirmiyoruz, her anlamda özellikle de kadın konusunda…

Bu konuda diyanetin erkek yanlısı tutumundan vazgeçmesi, erkeği korumaktan elini çekmesi gerekmektedir, Cuma hutbelerinde kadına verilen değerin önemine vurgu yapılmalıdır, belki bir çözüm olabilir, okullarda ise çocuklara, gençlere bu konularda derslerin verilmesi gerekmektedir.

Yaşadığımız topraklarda gencecik canlara kıyanların onların böylesine kine yönelmelerinin önüne geçilmesi gerekmektedir. Yaşamın güzelliğinin eksilmemesi gerekmektedir. YAŞAM KADINLA GÜZELDİR, O ZAMAN DA KADINSIZ BİR YAŞAMA HAYIR DEMELİYİZ!.. HAYALLERİN SON BULMAMASI GEREKMEKTEDİR!

Hayallerinin peşinden koşan ve hayat dolu olan kadınlara, analara el kaldırmak erkeklik değildir. Böyle erkeklik olmaz olsun, kimsenin hakkı da değil!

Son dönemlerde yaşanan Çocuk Tecavüzcüleri yüzünden, artık çocuk sevemez hale geldik. Kadın Cinayetleri yüzünden kadınların, analarımızın yüzüne bakamaz olduk. Bunun sebebi kimyada kimlerdir?

Peki, sevgi nedir dersek; gerçekten de seven insan kıskanmaz. Seven insan vurmaz, kısıtlamaz. Seven insan öldürmez, eli sevdiğine kalkmaz, kalkan eli kırar, artık ne olur, yapmayın ne olur bunu…

Biz erkeklerin sadece güçlerimiz kadınlara yettiği için güç gösterilerini kadınlar üzerinden gösteriyoruz, anlamıyorum bu kadınlar bizim ‘malımız’  ‘malınız’ değil bunu anlamayanları da anlamıyorum.

Kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet artık toplumsal bir sorun olarak ele alınıp, toplum olarak harekete geçilmeli ve toplum olarak hep birlikte mücadele edilmesi gereken bir konudur. Zaman kaybedecek bir saniyemiz bile yoktur, bu konu üzerinde…

Gerçekten bir insanı öldürmek, bir canı almak bu kadar basit mi? Kadın cinayetleri ancak ve ancak bilinçli yetişen bir toplum sayesinde bitirilebilinir.

Kadın cinayetleri yazmak istemiyordum, ama gündemde yine kadın cinayetleri olduğu için sessiz kalamazdım, bu konu üzerinde çok hassas olmalıyız, eğer bir nebze bile olsa elimden geldiğince yazmaya, ses çıkarmaya çalışacağım. Hiç bir neden bir kadının ölümüne gerekçe olamaz, gerekçe de yapılamaz.

SUR BELEDİYESİ GOL YAĞDIRDI

Diyarbakır’da oynanan Diyarbakır 1. Amatör B Grubu’nda Sur Belediyespor bu hafta rakibine karşı gol olup yağdı. Sur Belediyespor rakibi, Diyarbakır FK’yi 5 -1 mağlup etti.

Maçta atak olan takım Sur Belediyespor idi. Bu hafta sonu sıcak havanın da etkisiyle seyirciler takımlarını yalnız bırakmadılar. Heyecan da bu maçta adeta havayı ısıttı. 1. Amatör B Grubunda Sur Belediyespor ile Diyarbakır FK arasındaki karşılaşmada taraftarların maça ilgisinin yoğun olduğu da gözlerde kaçmadı.

Diyarbakır takımlarının istenildiğinde başarıyı yakalayabileceğini bize göstermektedir, yeter ki inanç ve azim olsun gerisi gelir. Sahada kim olursa olsun asla küçük görmeyeceksin, acımayacaksın, sahadan puansız göndereceksin. Rakibini geliştirdiğin ataklarla, tek kale durumuna düşüreceksin ki rakibin sahada adım atacak yer bulamasın.

Geçmişin tüm izlerini silerek yeni bir sayfa açmak elimizde, hazır olun. Geçmişin izlerini silerek bugünün ve geleceğin tadına varmak elimizde. Spor hayatı bir köşede yalnızca bekleyecek kadar uzun değildir.

Amedspor da bu hafta bize üzmedi, umarım bundan sonra ki haftalarda da üzmez, takım olarak birlikte el ele vererek fikstürdeki yerini belirlediği yerde kapatır.

Maçın hakemi 39. dakikada Muhammed Burak Taşdemir’e sarı kartı gösterip, ardından da kırmızı kartı çıkarması ile birlikte, Amedspor 10 kişi kalmasına rağmen mücadele azmini yitirmeyip, maçı kazanıp hanesine önemli 3 puanı yazıp, taraftarına bu sevinci yaşatmasını bildi. Ne demek oluyor, o zaman bu istenilince oluyormuş…

Diyarbekirspor ise artık alışıla gelmiş bir durumu bizlere yaşatıyor. İlk başlarda ligde başarı grafiği çok iyi idi, ama sonra ne oldu ise bu başarı grafiğini bir türlü elinde tutamadı, tutmak istemedi demek daha doğru olur. Umarım Diyarbekirspor ve Amedspor lig sıralamasında istedikleri grafiği tutturup başarı yolunda emin adımlarda yürürler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol