Yaşlılar unutulmuyor

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren“Evde Bakım Hizmetleri” ekipleri 65 yaş üstü bakıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

17:51:42 | 2018-09-14
-- Adversting 5 --

Özge BAKIR

Gıda yardımı Maddi durumu yetersiz ailelere içerisinde pirinç, mercimek, bulgur, kuru fasulye, toz şeker, reçel, zeytin, makarna, salça, tuz, sıvı yağ, un gibi temel gıda ihtiyacı bulunan gıda paketinin dağıtımı devam ediyor.

Evlere boya badana desteği

Yaşlı ve yatalak olup temizlik yapamayan ailelerin evleri ve eşyaları temizlenip ihtiyaç duyulan evlerin boya ve badanası yapılıyor.

“Evde Bakım Hizmetleri” Ekipleri, ziyaret ettikleri yaşlıların temel bakım, ağız ve diş sağlığı taraması, diş tedavisi, tansiyon ve şeker ölçümü ile ilaç takiplerinin yapılması yanı sıra evlerinin temizliği, boya badanalarının yapılması gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Yapılan hizmetlerle yaşlıların kendilerini yalnız ve çaresiz hissetmemeleri sağlanıyor. Ayrıca Evde Bakım hizmetinde ekipler, yaşlıların sağlık sorunları sebebiyle hastanelere ulaşımları konusunda da yardımcı oluyor.

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü