YENİ SEZON HAYIRLI OLSUN…

15:39:56 | 2018-09-05
Özgür BÜYÜK
Özgür BÜYÜK      spor21.net@gmail.com

 

Takımlarımız için zorlu lig maratonu başladı. Öncelikle yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını dilerken, bizim takımlarınız içinde yolun sonunun şampiyonluk olmasını temenni ediyorum.

Amedspor’a sponsorluk için şehrin tüm bileşenleri kenetlendi ve maddi sıkıntıdan uzaklaştı. Transferleri ile göze çarpan Amedspor, Samsun Spor’a karşı özellikle ilk yarıdaki önemli oyunu ile ümit verdi. Amedspor, ikinci yarıda duran toptan golü yemesine rağmen ileriki haftalar için yine de ümit verdi.

Amedspor’da her ne kadar yaş ortalamasının yüksek olması, maddi sıkıntı ve transfer sorunları yaşamış olsa da, son dakika transferlerin takıma montesi daha mücadeleci bir orta saha ve forvetin iyi beslenmesi ile ligin kalbur üstü takımı olacağını gösterdi.

Tabi bu yolda son dakika açılan transferden sonra futbolcu ve Çalışan ödemeleri ve primlerin tam yatması için başta kombineler olmak üzere, store ve sponsorluk anlamında da desteklerin olması önemli.

Diyarbekir, spor özellikle etkili ve yakışan bir ilk 30 dakika oynasa da maçın sonlarına doğru verdiği pozisyonlar sıcağın etkisiyle oyundan düşme ve orta saha da mücadeleci futboldan uzak kalma ile sıkıntı yaşasa da, 3 puanın sahibi olması başlangıç için iyi oldu.

Yeni başlayan ligde tam hazır olunmayan ilk haftalarda alınacak bu tür puanların çokluğu ile Diyarbekir Spor artık şeytanın bacağını kırmada önemli yol alır.

Oynanan maçta özellikle Sedat göze çarparken, Aykut’un iki golü Mustafa’nın etkili oyunu da gözden kaçmadı.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

Esen ve sporla kalın

-- Adversting 6 --

 
ETİKET :  

Tümü