Değerli dostlar, şimdi size birkaç gün içinde gelişen ve sonuç olarak 2. ve 3. liglerin 18 Temmuz’da oynanması yönünde verilen kararda gelişen olayları ile sonuçlarını yorumlayacağım.

Birkaç gün önce Türkiye Futbol Federasyonu alt lig kulüpleri ile toplanıp, onlardan resmî olarak devam edip etmeme konusunda kararlarını iletmesini istiyor.

Bildiğimiz, duyduğumuz ve bize ulaşanlara göre, çok büyük bir çoğunluk ‘OYNAMAYALIM’ diyor birkaç kulüp çekimser kalıyor ve azınlıkta olanlar ise ‘OYNAYALIM’ görüşünde birleşiyor.

Toplantı yapılıyor ve haber sitelerine de düşen bir duyum ile yönetim kurulu da çoğunluk olarak ‘OYNATMAYALIM Play-Off için çözümleri konuşalım’ diyor.

Sonuç mu?

Tüm olumsuz dilekçeler kendi içinde ki olumsuz oylamaya rağmen açıklama geliyor ve ‘OYNATACAĞIZ’ deniliyor.

Şimdi kafamızda deli sorular;

1-Eğer kulüplerin isteği önemsizse neden dilekçe istendi?

2-Bu dilekçeler göz ardı edilecekse, lig tarihi için neden bir MUAMMA durumu devam ettirilip, neden daha önce dik durulmadı.

3-Kendi içinde bile olumsuz karar varken, neden ‘Hayır’ oynatacağız denildi. 

4-Bu karar alınırken saha tesis imkanlar ve sıcaklık ne kadar düşünüldü, kulüplere ne destekler sunulacak. 

5-Transfer dönemi içinde olacak olan oyuncular, ne kadar konsantre olacak, ne katkı sunacak takımlarına. 

Bu sorular daha da çoğaltılabilir.

Sonuç olarak şahsi fikrim, bu karar ve yöntem biçimi uzun yıllar konuşulacak.

Bu arada yaranmak ve ters düşmemek için beğenmese de verilen karara susan ama kendi ortamlarında asan kesen (bölge takımları dışındaki) bazı kulüp başkanları size de selam olsun

Son olarak açıklanmayan BAL Ligi ve Amatör maçların durumuna gelirsek,

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu, tüm Türkiye’deki sporseverler tarafından merakla beklenen Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve Amatör Süper Lig ile ilgili nihai kararını hala açıklamadı.

Özellikle sosyal medyada birçok iddiaların ortaya atıldığı söz konusu kararlarla ilgili bazı varsayımlar ve ihtimaller şu şekilde;

Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve Süper Amatör Lig (SAL) ile ilgili çıkacak muhtemel kararlardan bazıları;

-Liglerin olduğu gibi tescil edilmesi ve 1’ncilerin direkt üst lige çıkması. Liderle arasında 3 puan fark olan ikincilerin de üst lige çıkarılması ve ligden küme düşmenin kaldırılması.

-BAL’da liglerin kaldığı yerden koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz oynatılmasına devam edilmesi. Normal lig statüsünün uygulanması.

-SAL’da devam eden şehirlerde liglerin tescil edilmesi ve liderlerin direkt üst lige (BAL) çıkartılması. Küme düşmenin kaldırılması. Play-Off Grubu statüsünde olan şehirlerde ise, gruptaki tüm takımların BAL’a direkt çıkartılması.

-Aynı liglerin olduğu gibi tescil edilmesi. Play-Off’ların iptal edilmesi ve bir önceki gruplarında birinci olan (şampiyon olan) takımların direkt BAL’a çıkması. 

-En zor ve gerçekleşmesi güç olan ihtimaller arasında olan BAL ve SAL’da “Beyaz Sezon” ilan edilmesi ve liglerin oynanmamış kabul edilmesi.

Ne karar verilirse verilsin, bu sezon birçok mutsuzluk yaşandı, yaşanacak.

Başka bir yazıda görüşmek üzere,

Esen Kalın Spor’la Kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol