Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, PKK/KCK örgütü adına yurt içerisinde faaliyet yürüten KCK/TM (Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası) yapılanmasına yönelik operasyon yapıldı.

Yapılan operasyon kapsamında,  DTK binasında yapılan arama sonucu elde edilen fiziki ve dijital dokümanların yapılan incelemesinde, dokümanlarda adı geçen şahıslara Diyarbakır merkezli olmak üzere 6 ilde 63 şüpheli şahsın 76 adresinde yapılan aramada 45 şüpheli yakalanarak güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Kayapınar ilçesinde bulunan DTK binasında yapılan aramanın akabinde ilgili kanun maddelerince el koyma tedbiri uygulanarak mühür altına alındı.

28 Haziran 2020 günü ile 29 Haziran 2020 günü adli mercilere sevk edilen 45 şahıstan; 22 şahıs hakkında Adli Kontrol Kararı verilerek mahkemeden serbest bırakıldığı, 23 şahsın tutuklandığı, 18 şüphelinin de yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmekte olduğu belirtildi.

Diyarbakır TEM Şube Müdürlüğünce PKK/KCK örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar aralıksız ve kararlı bir biçimde vatandaşların güvenliği için tüm devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürdürülmeye devam edilmekte olduğu bildirildi. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol