Büyük bir merakla beklediğimiz hatta dualarla beklediğimiz kar nihayet yağdı. Türkiye'nin büyük bir bölümünde son birkaç gündür kar yağıyor.

İstanbul ve Ankara'da baraj sularının çok azaldığı bir dönemde bol bol karın yağması önemli. Yağan kar ile birlikte özelikle İstanbul'da altyapının nasıl amatörce yapıldığını da gördük. Umarız bol bol kar yağar ve barajlarımız dolar.

Türkiye'nin bir diğer önemli gündemi ise siyasette yaşanan tartışmalardır. Yeni bir çözüm süreci olur mu? Tartışması yeniden başladı. Geçtiğimiz hafta biraz değinmiştik ama yeni çözüm sürecinin turları başladı. Bu turlar ile birlikte eş zamanlı olarak "HDP'nin kapatılması tartışmaları" da başladı.

Bu tartışmaların merkezi ise MHP Genel merkezi oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli HDP'nin kapatılmasını çok net ifadelerle istedi.

Bahçeli'nin bu vurgusuna Erdoğan aynı şekilde net bir cevap vermedi. Bu hedef göstermeye karşı Erdoğan bir kez daha AB'yi işaret etti. Bu açıklamaların üzerine HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da sert cevap verdi. Sancar, HDP'nin kapatılmasının Türkiye'yi yeni bir kaosa sürükleyeceğini söyledi.

Bu tartışmaların yanı sıra, HDP'nin eski eş genel başkanlarından Selahattin Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, Erdoğan'ın çözüm süreci nedeniyle yargılanabileceğini söyledi.

Bunlar karşılıklı kozlar mı, hep birlikte göreceğiz. Ama benim gördüğüm önümüzdeki günlerde çözüm süreci tartışması çok daha net yapılacak. HDP'nin de kapatılacağını düşünmüyorum ben.

Bir tarafta ise aşı geldi. Bir anda yüzbinlerce kişi aşı oldu. Aşının gelmesi ile birlikte umutlu bir beklenti de başladı. Umarım bir an önce toplumun büyük bir bölümü aşılanır ve artık maskelerden kurtuluruz. Aşı çalışmalarının da öncelikli gruplara yapılması önemli.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol