Evet sevgili dostlar ve değerli okurlar, her zaman olduğu gibi Türkiye’de gündem yine çok hızlı değişim göstermeye devam ediyor.

Haftalardır özellikle Perşembe ve Pazar günleri artık siyasetçilerin bile o günkü programlarını iptal ettiği iddialar var. Neden mi? Tabii ki milyonlarca kez izlenen YouTube paylaşımlarının gölgesinde kaybolmamak için. Yani at izi, it izine karışmış Allah sonumuzu hayır eylesin. Kimilerine göre lağam patlamış, kimine göre ok yaydan çıkmış, kimilerine göre hırsızlar çalınca değil paylaşınca kavga edermiş vsvs… Bunlar artık çarşıda, pazarda, işyerlerinde, toplu taşıma araçlarında, dost sohbetlerinde ve hata evlerde bile konuşulan neredeyse tek konu. Ha çarşı, pazardaki yoksulluk ve ekonomik kriz elbette ikinci sıradaki yerini koruyor.

Peki bende herkes gibi merak ettiğim birşeyi sormak istiyorum. Bunlar arasında daha önceden duymadığımız kaç şey var. Bence hiçbiri ama hepsi bir şekilde halı altına süpürülmüş şeylerdi. Faili meçhuller, çökmeler vsvs…

Varmı, halka faydası olacak mı, neden mi? Kral çıplak ama gözler kapalı tıpkı adaletin terazisini tutan ablanın gözleri gibi. Sanırım konunun özünü sizinle hasbıhal ettik özüyle ve anlayan anlamıştır. Zaten detaylar kişilere göre göreceli onun için çok da beyinlerinizi bulandırmak istemem.

Kalın sağlıcakla…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol