Bugünlerde bir virüs dünyamızı resmen kasıp kavuruyor. Binlerce ölüm, yüzbinlerce hasta var. Ayrıca birçok ekonomi çöktü veya çökme aşamasında. Ve bu işin sonu nereye varacak o da belli değil.

Evet, bu günlerde kafamızı hangi tarafa çevirirsek bir öksüren, bir hapşıran görüyoruz. Dolayısıyla bende, Zeynep halamın bağışıklığı güçlendiren Ballı Soğan Kürü tarifini siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Bu kür grip ve faranjite birebirdir. Şimdiden tüm okurlarıma şifa olsun.

Ballı Soğan Kürü malzemeleri:

-Bir adet orta boy soğan

-Bir yemek kaşığı organik bal

ALAADDİN olarak tercihim Bingöl Balı

Hazırlanışı:

Soğanın kabuğunu temizledikten sonra halka şeklinde doğrayın ve cam kavanozun içine alın. Üzerine bir yemek kaşığı balı ekleyin. Kavanozun ağzını kapatın Üç saat bu şekilde bekletin. Bu süreçte soğan suyunu salacak ve bal ile karışmaya başlayacaktır. Üç saatin sonunda karışım hazır.

Hazırlanan ballı soğan kürünün antibakteriyel özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve öksürüğü hızlı bir şekilde keser. Küçük çocuklar için yemeklerden sonra günde 3 defa 1 tatlı kaşığı verebilirsiniz. Yetişkinler için ise yemeklerden sonra günde 3 defa olacak şekilde 1 yemek kaşığı kullanılabilir.

Soğan suyunun diğer faydaları:

Astım ve bronşit için doğal bir ilaçtır. Son derece etkilidir.

Balgam söktürücü etkisi vardır.

Uykusuzluğa karşı etkilidir.

Doğal idrar söktürücüdür.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol