banner9

Güzel ülkenin, güzel çocukları, yarına umutla bakan evlatlar;  bu toz duman olmuş havada sizin gözlerinizle yaşama bakmak var ya çok güzel. Ama gittikçe kötüleşen zamanın anında, gökkuşağı renginde olan hayallerinizi kara bir dumana çevirmek istiyorlar.

Sevgiye, özgürlüğe susamış kahraman esmer çocuklar;  o küçücük bedenlerinizde taşıdığınız kocaman yürekleriniz yarınlara umut saçıyorken, sizlere belirsiz bir gelecek sunuyorlar.

Ellerinde meşaleyle koşan çocuklar;  sizin olan yarınları karartanlar var.

Ey çocuklar; sizler bir damla suyla yeşerecek tohumlarken, ömrünüze bir kelebeğin ömrü kadar zaman biçiyorlar.

Teninize bahar değen çocuklar; sesiniz ve haykırışınız derenin sularına akıyor. Kuşların cıvıltısında ritme duran bedenleriniz sizleri istismar eden o kirli eller karşısında isyana durmuş. Göle dönmüş gözleriniz zalimliğin karşısında haykırır ve yaşam içerisinde ölümle savaşırsınız adeta.

Çocuklar; bir şafak vaktinde, sonsuzlukta var olmak için meydan okursunuz bütün yıkıcı zihniyetlere karşı. Sizi hakikatten uzaklaştıran beyinlerin içinde bir kurşuna dönüşürsünüz.

Çocuklar; siz bitmemiş bir türküsünüz, tamamlanmamış bir şiirsiniz, henüz doğmamış bir geleceksiniz. Ve siz doğacak olan yeni bir güneş, parlayacak olan yeni bir yıldız, güzelleşecek olan bir aysınız.

(ÇOCUKLARI İSTİSMAR ETMEYİN!)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol