Sevgili okurlar, başta yeni yerleşim alanlarında yapılan kavşaklar kentin trafik ihtiyacını karşılamayacak durumda ve 6 şeritli yollar kavşaklara yaklaştıkça 2 şeride kadar düşüyor buda trafik yoğunluğu oluşuyor. Bu durumda kazalara davetiye çıkarıyor.

Diyarbakır’da trafik yoğunluğunun oluştuğu kavşaklardan biri yeni düzenlendiği belirtilen Seyrantepe kavşağı eski haline şükreder hale geldi. Düzeltilecek denilen kavşakta rahatlama yerine maalesef daha karmaşık bir hal oluşmuş. Öte yandan otogar ile Ticaret Borsası arasında bulunan kavşak. Bu kavşak şehirlerarası yol güzergâhı ve araç sirkülâsyonun çok yoğun olduğu bir noktada. Trafiğin tıkanmasına neden olan kavşağın yenilenmesini isteyen vatandaşlar; kavşağın kazalara davetiye çıkardığını belirterek, şehir merkezinden gelerek alt geçitten çıkan araçlar dönüş olmadığı halde ışıklara takılmamak için sağa dönmeye çalışıyor ve buda kazalara neden oluyor.

Birçoğu yeni yapılan veya yeniden düzenlenen kavşaklarda trafik yoğunluğu oluştuğu için kazalar meydana geliyor. Bunlar en belirginleri fakat onlarca örnek verilebilinir. Maalesef yapılan veya yapılmayan bazı kavşaklar kazalara davetiye çıkarıyor.

Bir yandan da yapılmayan kavşaklar, evet sevgili okurlar Diyarbakır’da yaşayan veya yolu bir şekilde kent ormana düşenler bilir ki o bölgede hem piknik alanı hem de yüzlerce normal ev, villa ve ay zamanda köy yolu fakat bir geçiş yolu yok. Oysa oraya bir ışık takılıp yol verilip oradaki trafik rahatlatılabilinir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol