Diyarbekir için müthiş Soma galibiyeti sonrası,tamam havayı yakaladı,artık seri gelecek diye düşünürken, anlaşılmaz puan kayıpları ile bir anda kendimizi 4 puan ile alt sıralarda bulduk.

Neden?

Niçin?

Nasıl?

Derseniz onu zaten her çarşamba Spor Ateşi’nde konuşuyoruz.

Ben bu maç için fikrimi belirtmek istiyorum.

Öncelikle eksikler,alınan kadro kararları ile bu maç daha farklı bir kadro ile sahaya çıkan takımımızda ilk göze batan istek ve arzunun net görünmesi iken güzel bir dakika da golü de bulmamız bizi rahatlattı.

Golden sonra rakibin direk kırmızı kartıyla işimizin daha kolay olacağını düşünürken, kalemizde verdiğimiz ve Batuhan'ın çizgiden çıkardığı top bana göre kırılma anı oldu.

Hele ki böyle bir savunmadan sonra Batuhan birde gol ile takımı adına skoru 2-0'a götürmesi de futbol şansı adına güzel bir örnekte oldu.

İlk yarı bitmeden Şahin ile gelen 3'üncü gol iyice rahatlamamızı sağlarken 2.yarının takımımız adına çok daha rahat geçmesini sağlamış oldu.

İkinci yarıda ki kontrollü oyunumuz ile maç bu skorla biterken üstümüzde ki sıkıntılı süreci de bir nebze atmış olduk.

Tabi bu 3 puanın anlamlı olması için artık bir seri yakalanması ve fikstür açısından çok önemli ve lehimize olan 3 haftalık periyodu (2 iç saha) da iyi değerlendirmemiz gerektiğini de görmüş olduk.

Oyuncu oyununu çok fazla yazmak istemedim.

Sadece verilen mücadelenin ve isteğinin ne kadar önemli olduğunu,gereksiz penaltı müdahaleleri için daha dikkatli olmamız gerektiğini ve artık galibiyetlerin zamanının geldiğini de takım olarak anlamış olduğunu düşünüyorum.

AMEDSPOR'DA YANLIŞLAR NE?

Amedspor için liderlik gelir mi?

Playoff olmadan artık bizleri sıkan 2.lig belasından kurtulurmuyuz derken, son 3 maçta gelen puan kayıpları ve galibiyet alamamak bizi bir anda 3.sıraya atarken, nispeten izlemeye çalıştığımız Kırklareli maçına değinelim.

Hazır mı değil

Sıkıntı mı var?

Yetersiz mi?

Sebep nedir bilmiyorum ama bu stoper ve sağ bek konusunda alınan 2 oyuncuya bir türlü görev verilmemesi.

Kadro da oyun olarak negatif yönde sırıtan bazı oyuncularda ki anlaşılmaz ısrar.

Oyuncu değişikliklerinde ki seçimler.

Ve saha içinde oyun teknik taktik organize atak konusunda ki problemlerin bir türlü çözülememesi maalesef puan kayıplara sebep olarak gösterilebilirken bu maçta da 93.dakika da gelen gol ile 1 puanı kurtardık.

Başta da yazdığım gibi tek tek değilde takım halinde düşüncelerimizi yazmaya çalışırken önümüzde ki Pazar maçı bizim için olmazsa olmaz 3 puan olmalı ve bay geçilecek 2 hafta öncesi üst sıralarda kopmama adına da çok önemli oldu.

Peki neler yapılırsa sıkıntılı süreci atlatırız derseniz.

İlk olarak sağ bek (Anıl'ın mücadelesi de alkışlık bunu da belirtelim) ve stoper anlamında değişiklik hayata geçmeli.

Düşen mücadele ve istek geri gelmeli.

Takım içinde negatif anlamda sırıtan oyuncularda ki ısrardan vazgeçilmeli.

Ve en önemlisi de destek devam etmeli ve takımın her zaman ki itici gücü sürmeli.

Bu hafta ki maç hele ki 2 haftalık bay geçme durumu da düşünülünce kesinlikle 3 puan ile bitmeli bunun dışında ki her sonuç negatif ivmeyi artırıp maalesef bazı değişikliklere de yer açabilir diye düşünüyorum.

Başka bir yazıda görüşmek üzere

Esen Kalın Spor'la Kalın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol