Son bir yıl içinde Silvan ilçe milli eğitim müdürü 4 kez değişti. 1 Haziran 2019 tarihinde Seyithan ERBOĞA görevden alındı ve yerine Metin AYDIN getirildi, 18 Aralık 2019 tarihinde Metin AYDIN görevden alındı ve yerine Bedii ÖTER müdür olarak getirildi, 1 Haziran 2020 tarihinde Bedii ÖTER’in yerine Hakan NARLAYAN getirildi.

Şimdi Soruyorum sizlere:

1.Bir toplumun gelişimin göstergesi olan eğitimde istikrar ve sürekliliğin çok önemli olduğu başta eğitimciler olmak üzere herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğuna göre, ilçemizde neden bu kadar sık müdür değişiyor?

2.Müdür değişikliklerinin asıl sebebi eğitimde kaliteyi arttırmak mı, yoksa birilerini memnun etmek mi?

3.Eğer amaç eğitimde kaliteyi arttırmak ise bu kadar sık müdür değişikliği yapılması eğitimde kaliteyi düşürmez mi?

4.Silvan ilçemiz ulusal sınavlarda (LGS ve YKS) 17 ilçe içinde kaçıncı sırada?

5.Bir zamanların en başarılı ilçeleri arasında yer alan Silvan ilçemizin, ulusal sınavlardaki başarısızlığının bir nedeni de bu denli sık müdür ve direk politika değişiklikleri değil midir?

6.Diyarbakır’ın veya Türkiye’nin hangi ilçesinde bir yıl içinde 4 müdür değişti?

7. İlçemizde Silvanlı olup da layıkıyla ilçe müdürlüğü yapabilecek birçok eğitimcimiz olmasına rağmen, neden yaklaşık 30 yıldır ısrarla Silvanlı olmayan kişiler Silvan’a müdür olarak görevlendiriliyor?

8. Diyarbakır’ın başka hangi ilçesine ısrarla o ilçeden olmayan müdürler veriliyor?

9. Nüfusu Silvan’dan çok az olan Çermik ilçesinde bile Fen Lisesi varken, neden Silvan’da Fen lisesi neden yok?

10. Silvanlı başarılı çocuklar neden başka ilçelere gitmek zorunda kalıyor?

11. Son 4 ilçe müdürü ilçeye Fen Lisesi getirebilmek için ne yaptı?

12.Silvan’da üniversite sınavları (YKS) neden yapılmıyor?

13.Eğitimde feda edilecek bir tek fert bile olmaması gerekirken, ilçemizde okul çağında olup okula devam etmeyen kaç devamsız öğrencimiz mevcut ve ilçe müdürleri bu çocukları okula kazandırabilmek için neler yaptı?

14.Pandemi döneminde tüm ülkede öğretmenler uzaktan eğitim için seferber olurken, ilçemizde kaç öğretmen uzaktan eğitim yaptı ve bu eğitimlere kaç öğrenci katıldı. İlçe müdürü bu konuda neler yaptı?

Maalesef bunun gibi daha birçok soru(n) var Silvan İlçe Milli Eğitim müdürlüğünde, ama nedense sorunların çözümü yerine sürekli müdür değişikliği yapılıyor. İlçede ve her gelen müdür sil baştan yeni bir yönetim anlayışıyla eğitimi yönetmeye çalışıyor. Bu ise istikrarsızlık ve dengesizlik yaratırken Silvan halkının kaygılarına ve sorularını buradan dile getirmek istedim. Umarım birileri de bunları dikkate alıp biran önce cevap verir.

Takdiri sizlere bırakıyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol