Eğitim gören çocuklara hediyeler verildi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile eşi Ayşe Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu’na Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz ve daire başkanları eşlik etti.

Bilgi Evi’ndeki sınıfları gezen ve öğrencilerle bir araya gelen  Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, çocuklara çanta, kitap ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Öğrencilerin kendilerinden taleplerinin olup olmadığını da soran Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korusu’nun müzik dinletisini diledi. Miniklerle birlikte türkü söyleyen Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, performanslarından dolayı çocukları tebrik ettiler. Eğitim gören öğrencilerin velileri ile de görüşen Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, velilerle sohbet ederek görüş ve önerilerini dinledi.

“Yoğun bir çalışma içerisindeyiz”

Ziyaretin ardından açıklama yapan Güzeloğlu şunları söyledi:

 “Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizin Bilgi Evi’nde binlerce çocuğumuzun mutluluğuna ben de ortak olmaktan ve onlarla birlikte bu duyguları yaşamaktan büyük bir mutluluk duydum. Sosyal belediyecilik anlamında kentin her köşesine, her kişisine dokunmak özellikle gençlerimiz ve çocuklarımızdan başlayarak onları mutlu kılmak ve geleceğe hazırlamak öncelikli ve temel sorumluluğumuz. Her birisi bir değer olan geleceğimiz, güvencemiz ve güzelliğimiz olan çocuklarımızın gerek okulda ve derslerinde başarılı olmaları gerekse biraz önce beraber gezdiğimiz gibi kültürün, sanatın, bilimin her alanında eğilim ve yönelimlerine uygun bu kurslarla kendi geleceklerine hazırlanmaları temel önceliğimiz. Büyükşehir Belediyesi olarak ne yazık ki kapatılan buradaki etkinlikleri ve buradaki kazanımları yok sayan bir anlayıştan sonra göreve başladığımızda tekrar çocuklarımızın bu bilgi evleri ile buluşması her birisinin yarı kalan eğitimlerinde ve destek kursları dahil müzik, kültür, sanat, satranç gibi temel olarak her birisini geleceğe hazırlayacak ve mutlu kılacak bütün kurslarda çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bugün 10 bini aşkın çocuğumuzun Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Bilgi Evlerinde bu kurslarda buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çoğunun kurslarımıza gelmesi tekrar dönmesinde ulaşım hizmetini ücretsiz karşılıyoruz. Sizlerin de biraz önce gördüğünüz gibi temel beceri bilgi kitaplarını, materyallerini, çantalarını onları ücretsiz sunuyoruz. Anne ve babalarımızın özellikle çocuklarıyla hem ilgilenmeleri hem de onları sahiplenmeleri anlamında onlara dönük yetişkin ebeveyn eğitim kursları planlıyoruz. Bir amacımız var, oraya doğru da adım adım yaklaşıyoruz. Mutlu birey, mutlu şehir ve mutlu bir gelecek. Diyarbakır bunu hak ediyor. Her birisi bir değer olan çocuklarımızın yüzlerindeki ışıltı ve gözlerindeki mutluluk her şeye değer. Ben emeği geçen arkadaşlarıma, katkı veren öğretmenlerimize, bütün çalışma arkadaşımla birlikte emek verenlere teşekkür ederken, en büyük teşekkürü yüzlerindeki gülümsemeyle bize sunan bütün çocuklarımıza ediyorum. Onların mutlu olmasının temel önceliğimiz olduğunun altını çiziyorum. Eğitim ve çocuklarımızın geleceği en öncelikli hizmet alanımız. Bu alanda da bu çalışmaların devam edeceğiniz özellikle belirtmek istiyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol