Koç’tan okullara ziyaret

Öğretmenlere çiçek ve çeşitli hediyeler taktim eden Başkan Koç, “Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit düşmüş, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlayarak, en içten sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Gaziler Anadolu Lisesi’ni de ziyaret eden Koç, burada da okul müdürlerinin katıldığı toplantıya iştirak etti. Kayapınar Belediyesi olarak, eğitime yönelik desteklerinin devam ettiğini ifade eden Koç, pandemi sürecine rağmen eğitimin devam etmesi gerektiğini söyledi. Koç, belediye olarak tablet ve interneti olmayan öğrenciler için 18 noktada EBA destek merkezi kurduklarını vurgulayarak, “Eğitim sadece okulda değil, her alanda verilmesi gerekiyor. Bu konuda siz öğretmenlere büyük görevler düşüyor. Pandemiye rağmen Özellikle 8. ve 12. Sınıf öğrencilerine eğitimin sürdürülmesinde büyük fayda var” diye konuştu.

Ziyaret ettiği okullarda öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Koç, "Aslında her gün her saat öğretmenlerimizi hatırlamamız gerekir. Öğretmenlerimizle bir araya gelip sohbet edip sorunlarını dinleyip onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyoruz. Destek olabileceğimiz konularda elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz. Allah nasip ederse bundan sonraki zamanda da okullarımıza yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle ben Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit düşmüş, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlayarak, en içten sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol