Öğrencilere açık alanda ‘fen ve doğa’ dersi

Pandemi sürecinde maske, sosyal mesafe ve hijyen olmak üzere 3 temel kuralı dikkate alarak eğitim faaliyetlerine devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Bilgi Evi, öğrencilerin derslerinde daha fazla verim alabilmeleri amacıyla Fen ve Teknoloji dersinin ‘Fen ve Doğa’ konusunu Gazi Köşk’te açık havada işledi.

Öğrencilerin işledikleri dersin konusunu pekiştirerek öğrenme fırsatı bulduğu etkinlikte merak ettikleri soruları eğitmenlere yöneltti. Ders sonunda öğrencilere yiyecek ve içecek ikramı yapıldı. Ayrıca öğrenciler müzikler eşliğinde eğlenerek stres atma imkânı yakaladı.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi, öğrencilerin katılımıyla İçkale ve Hz. Süleyman Parkı’na gezi düzenledi. Müzik Kulübü’ne üye öğrencilerin de yer aldığı gezide çocuklar, erbaneleriyle Hz. Süleyman Parkı’na renk kattı. Vatandaşlar, çocukların çalıp seslendirdikleri şarkıları dikkatle dinledi. Gezide eğitmenler, İçkale ve Hz. Süleyman Camii hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol