Silvanlı gençlere eğitim desteği

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ve ilçelerde çocuk ile gençlerin, eğitimde başarı grafiklerini yukarı taşımak için çalışmalarına yenilerini ekliyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Silvanlı gençleri açtığı 12 derslikli El-Cezeri Akademi Lise ile üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlayacak.

Silvan El-Cezeri Akademi Lisesi’nde alanında uzman eğitmenler, 12’inci sınıflara devam eden ve mezun olan öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına hazırlayacak,9,10 ve 11. Sınıf öğrencilerine ise destek eğitimi verecek.

Üniversiteye hazırlık temel dersler saatleri dışında, öğrencilere soru çözme konusunda da yardımcı olacak olan yeni eğitim yuvasında, ayrıca gençlere yönelik 2021-2022 eğitim döneminde idare tarafından belirlenen takvim çizelgesinde Halk Oyunları, Din Kültürü, Akıl-Zeka Oyunları, Bilişim ve Müzik alanlarında etkinlikler düzenlenecek.

Kayıtlar başladı

Eğitim hizmetlerinin ücretsiz verileceği Silvan El-Cezeri Akademi Lisesi’ne kayıtlar başladı.

TYT ve AYT kurslarından yararlanmak isteyen Silvanlı gençler, kayıt için Cami Mahallesi, Bitlis Caddesi Kulfa Kapısı karşısı Eski Kültür Merkezi’ne gelerek bizzat başvuruda bulunabilecek.

Silvan El-Cezeri Akademi Lisesi hakkında bilgi almak isteyenler, 0412 999 01 14-15 telefon numaralarını arayabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol