Diyarbakır’da öğrencilerin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu bitti.

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında önceki gün YKS'nin Temel Yeterlilik Testine (TYT) giren adaylar, dün de sınavın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testine (AYT) girdiler. Diyarbakır'da belirlenen okullarda sınava giren öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uyarak sınava girdi.

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde 19 yaşındaki F.K, Diyarbakır Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda YKS'nin ikinci oturumu olan AYT'ye girdi. Sınav sonrası sınıftan çıkan F.K'nin öksürük ve yüksek ateş şikayetleri üzerine okula koruyucu ekipmanla sağlık görevlileri geldi. F.K, koronavirüs şüphesiyle ambulansla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede tedaviye alınan F.K'ye test yapıldı.

Diyarbakır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sınava giren öğrencilerden Musa Taş da, önceki gün Türkçenin zorlayıcı olduğunu, kaç yıldır sınava girdiğini ve bu kadar zorlayıcı olacağını düşünmediğini söyledi.

Taş, “Matematik, sosyal ve fen orta düzey. Matematik orta düzeydi. Hukuk eğitim almak istiyorum" dedi.  

Öte yandan korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye'nin 81 ilinde sokağa çıkma kısıtlaması da getirildi. Diyarbakırlılar kısıtlamaya uydu. Kentte cadde ve sokaklar boş kalırken, istisnai durumda olan vatandaşların sokakta olduğu görüldü. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol